15 Temmuz Anma Programları Kapsamında Şehit ve Gazi Ailelerimiz Onuruna Yemek Verildi

Vali Hasan Şıldak, hanımefendi Fatma Nur Şıldak ile birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları kapsamında Şehit ve Gazi Ailelerimiz onuruna verilen yemek programına katıldı.

15 Temmuz Anma Programları Kapsamında Şehit ve Gazi Ailelerimiz Onuruna Yemek Verildi
15 Temmuz Anma Programları Kapsamında Şehit ve Gazi Ailelerimiz Onuruna Yemek Verildi Akca Gazete
Bu içerik 330 kez okundu.

Vali ve hanımefendi ev sahipliğinde düzenlenen yemek programına, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Vali Yardımcıları Ali Nazım Balcıoğlu, Mehmet Yıldız, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, şehit ve gazi aileleri ve gaziler, kurum yöneticileri ve siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Yemek öncesi ve sonrası Şehit ve Gazi Aileleri ile sohbet ederek, ailelerle yakından ilgilenen Valimiz ve Hanımefendi, kapılarının ve gönüllerinin kendilerine her daim açık olduğunu belirterek, bir sıkıntıları olmaları durumunda her zaman yanlarında olacaklarını ifade ettiler.

 

Yemek sonrası İl Müftüsü Hıdır Bayrak tarafından dua yapıldı. Duanın ardından Şehit ve Gazi Ailelerine hitap eden Vali Hasan Şıldak, katılımları dolayısıyla başta aileler olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

Vali programda yaptığı konuşmada; “Bu akşam hem hüzünlüyüz ama aynı zamanda da gururluyuz. Hüzünlüyüz çünkü bundan tam iki yıl önce devletimize, mevcudiyetimize, varlığımıza, milletimize her şeyimize yönelik hain bir  saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu hain kalkışmada şehit ve gaziler verdik. Bu saldırıyı Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade ve dirayetle, milletçe birlik beraberlik içerisinde hep birlikte hamdolsun def etmeyi başardık.

 

BU MİLLET ÇOK İHANETLER YAŞADI, ANCAK İÇİMİZDEN ÇIKAN HAİNLERİN YAPTIĞI 15 TEMMUZ BUNLARIN EN ALÇAK OLANIYDI.

Bu millet Anadolu’ya girdiği günden bu yana 1000 yıllık tarihimizde çok ihanetler yaşadı, ancak içimizden çıkan hainlerin yaptığı 15 Temmuz bunların en alçak olanıydı. Kendi içimizden kendi kardeşimiz bildiğimiz meslektaşlarımız, can ciğer dostumuz bildiğimiz insanlar bizi arkadan hançerledi.

 

Bunun adına ister terör deyin, ister ihanet deyin her şeyden önce alçaklıktı, insanlık dışı bir davranıştı. Ama aziz milletimiz her zaman küllerinden tekrar dirilmeyi başaran bu şanlı millet onurlu bir mücadele vererek sokaklarında caddelerinde kendisine yönelik aslında silahlı kuvvetlerimizi hiçbir zaman temsil etmeyen, onların üniforması altına sığınmış bir grup haine gerektiği şekilde haddini bildirdi.

 

ÇANAKKALE VE KURUTULUŞ SAVAŞINDA OLDUĞU GİBİ ONURLU BİR MÜCADELE VEREREK 15 TEMMUZ’DA DA KÜLLERİMİZDEN YENİDEN DOĞDUK

Tarihsel süreçte de belirttiğim gibi aslında biz birçok kez yeniden doğduk. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı’nda yeniden doğduk. Her zaman olduğu gibi küllerinden tekrar dirilmeyi başaran aziz milletimiz onurlu bir mücadele vererek 15 Temmuz’da da yeniden doğdu. Bu topraklar üzerinde kirli emelleri olan hiçbir grup, adı ne olursa olsun, cemaat olsun, başka bir şey olsun, örgüt olsun kim olursa olsun dün olduğu gibi, 15 Temmuz'da olduğu gibi yarında ayaklarımızın altına alır çiğner geçeriz.

 

 

SİZLER BİZİM HER ZAMAN GÖNÜL SOFLARIMIZDA EN BAŞTA OTURACAK, BAŞ TACI OLACAK İNSANLARSINIZ

Değerli misafirlerimiz bu akşam aslında her masamızda ya bir kahramanımız oturuyor yada bir kahramanımızın aile fertleri oturuyor. Bütün ailelerimizi tek tek muhabbetle selamlıyor, saygıyla önlerinde eğiliyorum. Bizim toplumumuzda, kültürümüzde, Anadolu insanımız Şehit ve Gazi kavramlarını her zaman her şeyin üstünde tutmuştur. Bu eskiden de böyleydi şimdi de böyle. Çünkü biz böyle yetiştik, bu kültürle büyüdük. Biz bunun dışında da başka bir değeri, kültürel ögeyi benimsemeyiz kabul etmeyiz. Sizler bizim her zaman gönül soflarımızda en başta oturacak, baş tacı olacak insanlarsınız. Bu gerçek şimdiye kadar böyle yaşandı, bundan sonra da böyle yaşanacak.

 

 

Konuşmasının devamında “Bu Vatan Kimin” adlı şiiri okuyan Valimiz, günün anlam ve önemine binaen Şehit ve Gazi ailelerine ithaf ederek okuduğu şiir sonrası; “Ne mutlu sizlere, o gençlerimizi yetiştirdiniz, büyüttünüz, bu vatana emanet ettiniz. Siz onları vatan uğruna feda ettiniz. Sizler de onlardan bize emanetsiniz. Her zaman devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla, kuşattığı, kucakladığı, en kutsal varlıklarımız olarak her zaman yanınızda olacağız.

 

DEVLETİMİZ SİZLERİN BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİ VE İNANCIYLA SONSUZA DEK PAYİDAR KALACAK.

Bugün burada pek çok ailemiz bulunuyor. Terör şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Ama benim bulunduğum masada oturan iki ailemiz, öncelikle ifade etmek isterim ki, en derin acımızı yaşadığımız 15 Temmuz’da aramızdan ayrılan aslında hep bizimle birlikte yaşayacak olan, iki kardeşimizin değerli aileleri. Kendilerini saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Allah acılarınızı bizimle paylaşmayı nasip etsin. Allah sizlere de sabırlar versin. Ve şuna inanmak istiyoruz, hepimiz de inanıyoruz ki, bu mücadele asla sona ermeyecek. Devletimiz sizlerin bütün vatandaşlarımızın desteği ve inancıyla sonsuza dek ebediyete dek payidar kalacak. Bu vatan üzerinde ay yıldızlı bayrağımız sonsuza dek dalgalanacaktır. Ben katılan bütün misafirlerimizi bir kez daha saygıyla selamlıyor, katılımlarınız için ayrı ayrı hepinize tekrar teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

burdur 15 temmuz gazi şehit yemek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 404. sayı
Akca Gazete 404. sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı