Şehitler Ormanı'na fidan dikimi

Burdur'da Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde 15 Temmuz Şehitler Ormanı'na fidan dikimi gerçekleştirildi.

Şehitler Ormanı'na fidan dikimi
Şehitler Ormanı'na fidan dikimi Akca Gazete
Bu içerik 362 kez okundu.

Burdur- Isparta karayolunun 15'inci kilometresinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Ormanı'ndaki fidan dikimine Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca ile kurum müdürleri katıldı.

 

Törende konuşan Vali Hasan Şıldak, "2 yıl önce lanetlediğimiz darbe girişiminden sonraki süreçte 30 dönümlük alan 15 Temmuz Şehitler Ormanı oluşturulmuş ve şehitlerimize ithaf edilmişti. Bu tür faaliyetler sembolik anlam ifade eder. Her vesileyle ifade ettiğimiz gibi 15 Temmuz'un hafızalardan silinmesini önleyecek sembolik unsurlara ihtiyaç var. Burdur ilimizde bu sembol değerlerden birisi de bu orman olacaktır. Buraya gözümüz gibi bakacağız. Ağaçlarımız büyüdükçe bizim belleğimizdeki 15 Temmuz ruhu da canlı kalacaktır" dedi.

 

Burdur Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz da "15 Temmuz Şehitler Ormanı ülkemizin ve milletimizin bekası için canlarını feda eden ve dünya demokrasi tarihine adlarını altın harflerle yazdıran kahraman şehitlerimiz anısına oluşturulmuştur. Ülkemizi ve milletimizi canları pahasına koruyan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" diye konuştu.

 

İl Müftüsü Hıdır Bayrak'ın yaptığı duadan sonra katılımcılar fidan dikimini gerçekleştirdi.

burdur şephitler o6rmanı milli birlik günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı