34 haneye kaymakamlık desteği

BURDUR'un Ağlasun ilçesinde 34 hazineye Evde Bakım ve Temizlik Projesi kapsamında bakım ve temizlik hizmeti desteği verildi. Ağlasun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde 'Evde Bakım ve Temizlik Projesi' başlatıldı. Proje kapsamında ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi, muhtaçlığı tespit edilen ve halen yardım alan, yaşlı, engelli ve hasta olup bakacak kimsesi olmayan 34 haneye bakım ve temizlik hizmeti desteği verildi. Vakıftan yardım alan 3 kadın görevli tarafından evlerde hijyen ve temizlik yaptı. Kaymakam Hasan Akbulut, ″Bu projeyle sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde yaşamını sürdüren ancak huzurevi sistemi istemeyen bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılara hizmet verilirken, sosyal güvencesi olmayan, ekonomik yoksunluk içinde olan, yardıma muhtaç kişilere istihdam olanağı sağlamak amaçlanmıştır″ dedi..

34 haneye kaymakamlık desteği
34 haneye kaymakamlık desteği
Bu içerik 322 kez okundu.

BURDUR'un Ağlasun ilçesinde 34 hazineye Evde Bakım ve Temizlik Projesi kapsamında bakım ve temizlik hizmeti desteği verildi.
Ağlasun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde 'Evde Bakım ve Temizlik Projesi' başlatıldı. Proje kapsamında ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi, muhtaçlığı tespit edilen ve halen yardım alan, yaşlı, engelli ve hasta olup bakacak kimsesi olmayan 34 haneye bakım ve temizlik hizmeti desteği verildi. Vakıftan yardım alan 3 kadın görevli tarafından evlerde hijyen ve temizlik yaptı.
Kaymakam Hasan Akbulut, ″Bu projeyle sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde yaşamını sürdüren ancak huzurevi sistemi istemeyen bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılara hizmet verilirken, sosyal güvencesi olmayan, ekonomik yoksunluk içinde olan, yardıma muhtaç kişilere istihdam olanağı sağlamak amaçlanmıştır″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

34 haneye kaymakamlık desteği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı