Türkçe Eğitimi İçin MAKÜ'ye Gelen Yabancı Öğrencilerden Vali Hasan Şıldak’a Ziyaret

Vali Hasan Şıldak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Yaz Okulu sürecinde Türkçe eğitimi alacak çeşitli ülkelerden gelen öğrencileri kabul etti.

Türkçe Eğitimi İçin MAKÜ'ye Gelen Yabancı Öğrencilerden Vali Hasan Şıldak’a Ziyaret
Türkçe Eğitimi İçin MAKÜ'ye Gelen Yabancı Öğrencilerden Vali Hasan Şıldak’a Ziyaret Akca Gazete
Bu içerik 399 kez okundu.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde farklı ülkelerden gelen 17 öğrenci yaz döneminde MAKÜ'de Türkçe eğitimi alacaklar.

Eğitim için Burdur’a gelen öğrenciler, Pazar günü Cumhuriyet Meydanında yoğun bir katılımla gerçekleşen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programına katılarak, ellerinde Türk Bayraklarıyla Burdurluları selamlamış ve Ülkemize olan gönül bağlarını, sevgilerini göstermişlerdi. Bugünde Valimizi makamında ziyaret eden öğrenciler bir süre kendisiyle görüştüler. Ziyarette MAKÜ Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kılıç, Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Yaz Okulu Koordinatörü Hatice Ünlü ve MAKÜ Yaz Okulu Türkçe Kursları Koordinatörü Dursun Köse öğrencilere eşlik ettiler.

Öğrencileri Burdur’da ağırlamaktan duydukları memnunniyeti ifade eden Valimiz, tek tek öğrencilerle tanışarak bir süre sohbet etti. 15 Temmuz Anma programında ellerinde Bayrağımızla, ülekimze olan sevgilerini gösterdikleri için ayrıca büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek kendilerine teşekkür etti.

Ziyaret sırasında Burdur’da ki eğitim programıyla ilgili Valimizi bilgilendiren heyet, Burdur’da üç hafta kalacak öğrencilerin MAKÜ’de Türkçe eğitimi ve bu süre zarfında Kültürümüzü tanıma faaliyetlerinde bulunacaklarını ifade ettiler. Öğrencilerin Burdur’da aldıkları eğitim sonrası bir haftada İstanbul’daki bizim kültürümüze ait tarihi mekanları gezeceklerini kaydettiler.

Türkçe öğrenmek için gelen yabancı öğrencilere Burdur’a özgü Alaca Dokuma hediye eden Valimiz, ziyaret sonunda kendileriyle hatıra fotoğrafı çekildi.

burdur MAKÜ vali türkçe dil yabancı öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı