Muratpaşa 417 bin ton asfalt üretti

MURATPAŞA Belediyesi'nin 2 yıl önce törenle hizmete açtığı asfalt üretim tesisinde bugüne kadar 417 bin ton asfalt üretildi. Kent mobilyalarından yeraltı çöp konteynerlerine, peyzaj bitkilerinden turunç fidanlarına kadar pek çok ihtiyacını kendi tesislerinde üreten Muratpaşa Belediyesi, cadde ve sokak yenileme çalışmalarında kullandığı asfaltı da kendi tesislerinde üretiyor. Döşemealtı'nda 10 bin metrekarelik alana kurulu Muratpaşa Belediyesi asfalt üretim tesisi, yaklaşık 2 milyon TL'ye mal oldu. Tesis deneme üretimlerinin ardından 19 Mart 2016'da gerçekleştirilen açılışla üretime başladı. Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip tesise, yüksek üretim kalitesini korumak ve takip etmek için Ekim 2017'de bir de laboratuvar kuruldu. Tesis faaliyete geçtiği günden bu yana 417 bin ton asfalt üretildiğini vurgulayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel kişilere asfalt satışı yapılan tesisinin alanında Türkiye'nin en niteliklilerinden biri olduğunu söyledi. Belediyenin bu alanda üretime geçmesiyle birlikte Muratpaşa'nın cadde ve sokaklarında devam eden yenileme çalışmalarında bir standardın sağlandığına dikkati çeken Başkan Uysal, ″Bu tesiste ürettiğimiz asfalt, kazı gibi dış müdahaleye maruz kalmadığı sürece 40 yıl dayanma ömrüne sahip″ diye konuştu..

Muratpaşa 417 bin ton asfalt üretti
Muratpaşa 417 bin ton asfalt üretti
Bu içerik 395 kez okundu.

MURATPAŞA Belediyesi'nin 2 yıl önce törenle hizmete açtığı asfalt üretim tesisinde bugüne kadar 417 bin ton asfalt üretildi.
Kent mobilyalarından yeraltı çöp konteynerlerine, peyzaj bitkilerinden turunç fidanlarına kadar pek çok ihtiyacını kendi tesislerinde üreten Muratpaşa Belediyesi, cadde ve sokak yenileme çalışmalarında kullandığı asfaltı da kendi tesislerinde üretiyor. Döşemealtı'nda 10 bin metrekarelik alana kurulu Muratpaşa Belediyesi asfalt üretim tesisi, yaklaşık 2 milyon TL'ye mal oldu. Tesis deneme üretimlerinin ardından 19 Mart 2016'da gerçekleştirilen açılışla üretime başladı. Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip tesise, yüksek üretim kalitesini korumak ve takip etmek için Ekim 2017'de bir de laboratuvar kuruldu.
Tesis faaliyete geçtiği günden bu yana 417 bin ton asfalt üretildiğini vurgulayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel kişilere asfalt satışı yapılan tesisinin alanında Türkiye'nin en niteliklilerinden biri olduğunu söyledi. Belediyenin bu alanda üretime geçmesiyle birlikte Muratpaşa'nın cadde ve sokaklarında devam eden yenileme çalışmalarında bir standardın sağlandığına dikkati çeken Başkan Uysal, ″Bu tesiste ürettiğimiz asfalt, kazı gibi dış müdahaleye maruz kalmadığı sürece 40 yıl dayanma ömrüne sahip″ diye konuştu.

 

 

 


Kaynak: DHA

Muratpaşa 417 bin ton asfalt üretti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı