18. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU

18. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU
18. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU Akca Gazete
Bu içerik 343 kez okundu.

Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin bu yıl 18.si gerçekleştirildi. “Şiir Dünyası” Program Yapımcısı Abbas Şenel ve Ayşe Paslanmaz’ın sunumuyla Burdur Merkeze bağlı Aziziye Köyündeki Aziziye Yaylasında dün yapılan yayla şenliğine katılım oldukça fazlaydı. Şenliğe başta Burdur Valisi Hasan Şıldak olmak üzere, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Âdem Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Kılıç, 22-23. Dönem Burdur Milletvekili Mehmet Alp, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit ve gazi aileleri, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne Yaz Okulunda Türkçe eğitimi almak için çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan şenlik Kur’an tilaveti ve okunan dua ile devam etti. Şenlik programında konuşan Aziziye Köyü Muhtarı Ali Kozak, Hayırsever İş adamı Mehmet Cadıl’ın Aziziye Köyüne verdiği desteklerden bahsetti ve şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl, şenlikte emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Şenliği düzenleyen ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, şenliğin hayırlı olmasını diledi. Özçelik “ Burdur’umuzun kültürümüzü yansıtan çok fazla etkinliği yok. Ancak Aziziye, Yörüklerimizin en kapsamlı şenlik yaptığı etkinlik. Bu vesile ile başta Hayırsever İş adamı Mehmet Cadıl ve ailesine teşekkür ediyorum ” dedi.

Vali Hasan Şıldak Şenlikte yaptığı konuşmada; “Bu güzel etkinliği yıllardır üstlenerek, herkesi burada yöre kültürünün değerleriyle buluşturan, Burdur’da gerçekleştirdiği pek çok kamu hizmetine katkı faaliyetinin yanı sıra, öz kültürümüzün değerlerinin yaşatılması için yaptığı bu çok önemli hizmetten dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Şenliğe katılan protokol üyelerine Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl tarafından Poçu bağlandı. Şenlikte Aziziye Köyü Halkoyunları ekibinin yanı sıra Türkü Kervanı Programı saz ekibi eşliğinde Türk Halk Müziği Sanatçıları Nurcan Altınok, Neslihan Yılmaz, Süleyman Yakan ve Konuk Sanatçı Sultan Akkanat birbirinden güzel türküleriyle şenliğe katılanlara keyifli bir hafta sonu yaşattı.

burdur aziziye yayla şenliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı