Genel
Giriş Tarihi : 23-07-2018 18:15   Güncelleme : 23-07-2018 18:15

Burdur Valisi Hasan Şıldak Bucak’ta İlçe Değerlendirme Toplantısı yaptı

Son valiler kararnamesi ile Burdur Valisine atanan Hasan Şıldak ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

Burdur Valisi Hasan Şıldak Bucak’ta İlçe Değerlendirme Toplantısı yaptı

Bucak’ta İlçe Değerlendirme Toplantısı yapan vali Hasan Şıldak, toplantı öncesi ilk olarak Bucak Kaymakamlığınız ziyaret etti. Kaymakamlık ’ta Kaymakam Yalçın Sezgin ve bazı resmî kurumlarını daire amirleri tarafından karşılanan Vali Şıldak, daha sonra Bucak Belediyesini ziyaret etti. Belediyesinden sonra Bucak Adalet Sarayına giden Burdur Valisi Hasan Şıldak Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Kartı’yı ziyaret etti. Ziyaretlere Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Burdur Emniyet Müdürü Arif Çankal ve Jandarma Alay Komutanı Albay Orhan Kılınç’ta eşlik etti.

Yapılan ziyaretlerin arkasından Kültür Merkezinde kurumların il müdürleri ve ilçe müdürleri, İl Genel Meclisi Üyeleri yanı sıra merkez ve köy muhtarlarının da katılımı ille İlçe Değerlendirme Toplantısını gerçekleştirdi.

Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin’in açılış konuşmasından sonra Burdur Valisi Hasan Şıldak “Bucak hem köy sayısı, hem de bünyesinde barındırdığı ekonomik, kültürel, her türlü potansiyeli açısından ilimizin en büyük ilçesidir. Burada yürütülen çalışmalar bizim çok yakından ilgilendiğimiz, bilgi sahibi olmamız gerektiği ve takip etmemiz gereken çalışmalar. Bu toplantıların amacı da yatırım çalışmaları başta olmak üzere ilçelerimizde, köylerimizde her türlü bütçeden ayrılan yatırımları en sağlıklı koşullarda takip etmek amacı ile gözlem yapmak bizim görevimizdir” dedi.

İlçe Değerlendirme Toplantısı öncesi Vali Hasan Şıldak resmi kurumların il müdürlerinden tek tek Bucak’a yapılan yatırımlar ve hizmetler hakkında bilgiler aldı. İl Müdürlerinin Bucak’a yapılan yatırım, hizmet ve çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldıktan sonra il genel Meclisi üyeleri de Bucak’a yapılan yatırım ve yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler aktardı.

Burdur Valisi Hasan şıldak daha sonra köy ve merkez mahalle muhtarlarını sorunlarını dile getirmek için söz verdi. Sorunu olan köy ve mahalle muhtarları tek tek söz alırken sorunları dinledi ve sorunlarının çözümü için Vali Hasan Şıldak sorun ile ilgili il müdürüne söz vererek sorunun çözülmesini ya da ne aşamada olduğu hakkında bilgi aldı. Vali Hasan Şıldak sorunları hakkında söz isteyen tüm muhtarlara söz verirken sorunların çözümü için hemen il müdürlerinden açıklama alarak sorunun çözüme kavuşmasını sağlamaya çalıştı.

Burdur Valisi Hasan Şıldak yönetiminde Bucak’ta yapılan İlçe Değerlendirme toplantısı sonrası Hasan Şıldak “ İhtiyaçlar talepler konuşuldu, bunların değerlendirmesi ve gerçekliği konusunda, gerçek bir ihtiyaç olup olmadığı konusun da da çok objektif yerinde tespitler ve değerlendirmeler yapılması lazım. Bunun gayreti içerisindeyiz. Zaten tüm il ve ilçe müdürlüklerimiz bunun için var. Burada aldığımız notları ilgili birimlerimiz ile paylaşmak suretiyle, burada talep edilen tespit edilen konuların takip edilmesi ve geri dönüş yapılması konusunda gayretimiz olacak. Muhtarlarımızın sorunların ilgili kurum tarafından tespit ve değerlendirmelerin sonucuna itibar edilmesi gerektiğini devlet geleneği olarak düşünüyorum. Bu sorunlarımız ne bir yıl ne bir ay nede beş yıllıktır devam eden sorunların birikmiş halidir. Ama ilimizde göstereceğimiz çaba ile hepimizin herkesin taşın altına elini sokması sureti ile, iyi bir işbirliği ve uyum çalışma ortamı içerisinde bunların pek çoğunu çözme konusunda gayret göstereceğiz. Çözümsüz olan sorunları da bizim dışımızda aşamadığımız konun teknik sebeplerden kaynaklanan zorluklardır. Bunları da çözmeye çalışacağız. Her şey şeffaf olarak açık olarak sizlere bilgilendirme yapacağız. Ben geldiğim günden bu tarafa tüm birim müdürlerimize söylediğim gibi ‘vatandaşımız bizim varlık sebebimizdir’ onlara hizmet etme noktasında gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Vali Şıldak kurumlar arasındaki işbirliğinin koordinasyonun çok önemli olduğunu ve bunun ihmal edilmemesi gerektiğini ve iştişareni sürmesini istedi.

Burdur Valisi Hasan Şıldak İlçe Değerlendirme Toplantısı sonrası ilçede yapımı süren Emin Gülmez Ortaokulu İnşaatı ve yine yapımı süren 500 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu inşaatlarında incelemelerde bulundu. Vali Şıldak daha sonra Çeltikçi ilçesine geçti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA