Sokak hayvanları tedavi edildi

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilite Merkezi'nde 9 ayda 1288 sokak hayvanına hizmet verildiğini, bunların 483'ünün kısırlaştırıldığını, 805'inin de tedavi edildiğini söyledi. Isparta Belediyesi tarafından 49 dönüm orman alanı içerisinde inşa edilen ve 9 ay önce hizmete açılan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilite Merkezi'nde sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, hasta ve yaralı hayvanların tedavisi, hayvanların sahiplendirilmesi ve aşılanması gibi hizmetler veriliyor. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, merkezde 9 ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, 1288 sokak hayvanının merkeze getirildiğini, bunların 483'ünün kısırlaştırıldığını, 805'inin de tedavi edildiğini aktardı. Merkeze getirilen hayvanların tamamının aşılandığını belirten Başkan Günaydın, kısırlaştırma işlemi yapılan 483 hayvanın da alındığı yerlere bırakıldığını söyledi. 107 sokak hayvanının bu merkezde sahiplendirildiğini kaydeden Başkan Günaydın, ″Merkezimizde sahiplendirme işlemlerini tamamen ücretsiz yapıyoruz. Herhangi bir hayvanın alınıp satılan bir eşya olarak görülmesini asla istemiyorum. Bu sebeple halkımızdan ricam, hayvan sahiplenmek isteyenlerin merkezimize gelmeleridir″ dedi. Alanında profesyonelleşmiş 4 veteriner hekimin 24 saat esasına dayalı olarak merkezde görev yaptığını anlatan Başkan Yusuf Ziya Günaydın, yaralı, hasta veya aşısız sokak hayvanlarının kendilerine bildirilebileceğini söyledi..

Sokak hayvanları tedavi edildi
Sokak hayvanları tedavi edildi
Bu içerik 225 kez okundu.

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilite Merkezi'nde 9 ayda 1288 sokak hayvanına hizmet verildiğini, bunların 483'ünün kısırlaştırıldığını, 805'inin de tedavi edildiğini söyledi.
Isparta Belediyesi tarafından 49 dönüm orman alanı içerisinde inşa edilen ve 9 ay önce hizmete açılan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilite Merkezi'nde sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, hasta ve yaralı hayvanların tedavisi, hayvanların sahiplendirilmesi ve aşılanması gibi hizmetler veriliyor.
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, merkezde 9 ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, 1288 sokak hayvanının merkeze getirildiğini, bunların 483'ünün kısırlaştırıldığını, 805'inin de tedavi edildiğini aktardı. Merkeze getirilen hayvanların tamamının aşılandığını belirten Başkan Günaydın, kısırlaştırma işlemi yapılan 483 hayvanın da alındığı yerlere bırakıldığını söyledi.
107 sokak hayvanının bu merkezde sahiplendirildiğini kaydeden Başkan Günaydın, ″Merkezimizde sahiplendirme işlemlerini tamamen ücretsiz yapıyoruz. Herhangi bir hayvanın alınıp satılan bir eşya olarak görülmesini asla istemiyorum. Bu sebeple halkımızdan ricam, hayvan sahiplenmek isteyenlerin merkezimize gelmeleridir″ dedi.
Alanında profesyonelleşmiş 4 veteriner hekimin 24 saat esasına dayalı olarak merkezde görev yaptığını anlatan Başkan Yusuf Ziya Günaydın, yaralı, hasta veya aşısız sokak hayvanlarının kendilerine bildirilebileceğini söyledi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Sokak hayvanları tedavi edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu