Muhtar’dan Vali’ye ‘Ben kendime hain dedirtmem’

Burdur Valisi Hasan Şıldak ilçe ziyaretlerini sürdürürken, Bucak’ta İlçe Değerlendirme Toplantısında tüm mahalle ve köy muhtarları, il genel meclisi üyeleri ve resmi kurumların il ve ilçe müdürleri Kültür Merkezinde bir araya geldi.

Muhtar’dan Vali’ye ‘Ben kendime hain dedirtmem’
Muhtar’dan Vali’ye ‘Ben kendime hain dedirtmem’ Akca Gazete
Bu içerik 1466 kez okundu.

Burdur Valisi Hasan Şıldak İlçe Değerlendirme Toplantısında muhtarların köylerindeki sorunlarını yerinde çözebilmek için, hem muhtarların sorunlarını dinledi hem de sorunların çözümü için il müdürlerinden anında cevaplar aldı.  

İşte bu sorunlardan birisi Gündoğdu, Avdancık ve Kuyubaşı köylerindeki içme suyu sorununu çözmek için Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen çalışmada bu üç köyün içme suyu sorunun ancak Yüreğil Köyünde açılacak sondaj suyu ile çözüleceği dile getirilince Yüreğil Köyü Muhtarı Mehmet Namal söz istedi. Namal “Köylerimizin su sıkıntısı çekmesine üzülüyorum. Ama bizim kendi köyümüzde de içme suyu sıkıntısı çekiyoruz. Bu konuyu Kaymakamımız Yalçın Sezgin ile de görüştüm. Yüreğil Köyünden başka bir köye su vermemiz mümkün değil” dedi. Bunun üzerine Burdur Valisi Hasan Şıldak. “Bu köylerimizin içme suyu sorununu çözmek sizin elinizde muhtar olarak köylüleriniz ile konuşup konuyu bir kez daha değerlendirmenizi istiyorum. Zorunlu kalınması halinde devlet bu suyu zorla alır. Ama suyun gönüllü olarak verilmesi daha iyi olur” dedi.

Bunun üzerine tekrar söz alan Yüreğil Köyü Muhtarı Mehet Namal “Sayın valim siz ve kaymakamımız köye buyurun gelin köylüyü ikna edebilirseniz. Ne mutlu. Ama benden su isterseniz (cebinden mührünü çıkararak) mühür burada. Eğer ben o suyu verirsem köylü beni hainlik ile suçlar. Ben köylünün gözünde hain olmak istemiyorum. Ben kendime hain dedirtmem” dedi. 

bucak vali yüreğil içme suyu muhtar mehmet namal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı