Yağış nedeniyle dere taştı

AFYONKARAHİSAR'ın Hocalar ilçesinde aniden bastıran yağış nedeniyle dereden taşan sular bahçelere zarar verdi. Hocalar ilçesinde dün akşam saatlerinde aniden başlayan ve yer yer doluya dönüşen yağış ilçe yakınından geçen derenin taşmasına neden oldu. Taşan sular çevredeki meyve ve sebze bahçelerinde zarara neden oldu. Hocalar Belediyesi ekipleri iş makinesiyle dere yatağını temizleyerek, taşan suyu tahliye etti. Belediye Başkanı Ali Arslan, ″Olay yerinde incelemelerimizi yaptık. Belediye ekiplerimizi ve iş makinelerimizi olay yerine yönlendirdik. Oluşan bu taşkının ilçemize zarar vermesini engellemek için elimizden gelen imkanları kullanıyoruz. İlçemiz halkına geçmiş olsun″ dedi..

Yağış nedeniyle dere taştı
Yağış nedeniyle dere taştı
Bu içerik 370 kez okundu.

AFYONKARAHİSAR'ın Hocalar ilçesinde aniden bastıran yağış nedeniyle dereden taşan sular bahçelere zarar verdi.
Hocalar ilçesinde dün akşam saatlerinde aniden başlayan ve yer yer doluya dönüşen yağış ilçe yakınından geçen derenin taşmasına neden oldu. Taşan sular çevredeki meyve ve sebze bahçelerinde zarara neden oldu. Hocalar Belediyesi ekipleri iş makinesiyle dere yatağını temizleyerek, taşan suyu tahliye etti.
Belediye Başkanı Ali Arslan, ″Olay yerinde incelemelerimizi yaptık. Belediye ekiplerimizi ve iş makinelerimizi olay yerine yönlendirdik. Oluşan bu taşkının ilçemize zarar vermesini engellemek için elimizden gelen imkanları kullanıyoruz. İlçemiz halkına geçmiş olsun″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Yağış nedeniyle dere taştı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı