İmam hatip mezunları buluştu

BURDUR İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (BİHDER) düzenlediği Pilav Günü yoğun katılımla gerçekleştirildi. İmam Hatip Lisesi bahçesinde bu yıl 16'ncısı yapılan BİHDER Pilav Günü'ne Vali Hasan Şıldak, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aydın ile İmam Hatip Mezunları ve BİHDER üyeleri katıldı. Vali Hasan Şıldak, ″İmam hatip aslında Anadolu'dur, Türkiye'dir, ülkemizdir. İslamiyet'in Anadolu'da yaşanmış halidir. İmam hatip devlete ve millete saygıdır, sadakattir. Ben de bu camianın bir mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Yaşamım boyunca hiçbir zaman, hiçbir dönemde pişmanlık duygusuna kapılmadım. Ülkemizde bu anlamda zor dönemler yaşadık, bazen sıkıntılı günlerimiz oldu ama samimiyetle söylüyorum geriye dönüp de hiçbir zaman pişmanlık duygusuna kapılmadım″ dedi. Milletvekili Bayram Özçelik, manevi kalkınma dinamiklerinin hiçbir zaman göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti. Özçelik, ″Bizim dönemimizdeki imam hatiplilik ruhu son yıllarda azaldı. Bunu daha yükseğe çıkarmamız için çalışmalıyız, kafa yormamız gereken konu bu″ diye konuştu. BİHDER Başkanı Cemil Çiçek de derneğin amacının imam hatip okulları mezunları arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak odluğunu belirtti. Konuşmalardan sonra Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu mehter takımı tarafından mini bir gösteri sunuldu..

İmam hatip mezunları buluştu
İmam hatip mezunları buluştu
Bu içerik 395 kez okundu.

BURDUR İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (BİHDER) düzenlediği Pilav Günü yoğun katılımla gerçekleştirildi.

 

İmam Hatip Lisesi bahçesinde bu yıl 16'ncısı yapılan BİHDER Pilav Günü'ne Vali Hasan Şıldak, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aydın ile İmam Hatip Mezunları ve BİHDER üyeleri katıldı.

Vali Hasan Şıldak, ″İmam hatip aslında Anadolu'dur, Türkiye'dir, ülkemizdir. İslamiyet'in Anadolu'da yaşanmış halidir. İmam hatip devlete ve millete saygıdır, sadakattir. Ben de bu camianın bir mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Yaşamım boyunca hiçbir zaman, hiçbir dönemde pişmanlık duygusuna kapılmadım. Ülkemizde bu anlamda zor dönemler yaşadık, bazen sıkıntılı günlerimiz oldu ama samimiyetle söylüyorum geriye dönüp de hiçbir zaman pişmanlık duygusuna kapılmadım″ dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik, manevi kalkınma dinamiklerinin hiçbir zaman göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti. Özçelik, ″Bizim dönemimizdeki imam hatiplilik ruhu son yıllarda azaldı. Bunu daha yükseğe çıkarmamız için çalışmalıyız, kafa yormamız gereken konu bu″ diye konuştu.

BİHDER Başkanı Cemil Çiçek de derneğin amacının imam hatip okulları mezunları arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak odluğunu belirtti.

Konuşmalardan sonra Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu mehter takımı tarafından mini bir gösteri sunuldu.

 

 


Kaynak: DHA

İmam hatip mezunları buluştu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı