Öğretmen kardeşlerden karma sergi

ÖĞRETMEN kardeşler Emine Duru ve Fadime Duru Çavuşoğlu, sanat yaşamlarının ilk sergisini Kaş ilçesindeki Kalkan Kültürevi'nde açtı. Kalkan Mahallesi'ndeki Süleyman Yılmaz Anaokulu Müdürü Emine Duru ile İstanbul'da kurduğu iletişim firmasında yöneticilik yapan tarih öğretmeni ablası Fadime Duru Çavuşoğlu ile ortak sergi açtı. 'Duru Exclusive' adı verilen serginin açılışını Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Kaş Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan, Vakıf Müdürü Ayhan Yıldırım, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kalkan Kültürevi Müdürü Fatoş Bakır Yüksel, sanatçıların dostları ve sanatseverler katıldı. Sergide, Emine Duru'nun kumaş, şal ve eşarp üzerine yaptığı akrilik boyama ve farklı tekniklerdeki çalışmaları ile Fadime Duru Çavuşoğlu'nun tuval üzerine yaptığı akrilik boyama çalışmalarından oluşan 35 resim yer alıyor. İki kardeş de tablolarında doğa, İznik çinileri ve Osmanlı desenlerini resmetti. Açılışta konuşan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Emine Duru'nun öğretmen ve yönetici olarak eğitimdeki başarılarını bildiklerini, sanatçı yönünü ise yeni öğrendiklerini söyledi. İki kardeşin çalışmalarının son derece etkileyici olduğunu ifade eden Başkan Kocaer, ″Açtıkları sergi ile Kalkan turizmine, Kalkan'ın sanat yaşamına katkı koydular. Tablolarıyla Türk çini ve kumaş boyama sanatını, özellikle Kalkan'da tatil yapan yabancı turistlere tanıttılar. İlk sergileri. Bundan sonra daha güzel sergilere imza atmalarını diliyorum″ dedi. Sergi, 12 Ağustos'a kadar açık kalacak.  .

Öğretmen kardeşlerden karma sergi
Öğretmen kardeşlerden karma sergi
Bu içerik 339 kez okundu.

ÖĞRETMEN kardeşler Emine Duru ve Fadime Duru Çavuşoğlu, sanat yaşamlarının ilk sergisini Kaş ilçesindeki Kalkan Kültürevi'nde açtı.

 

Kalkan Mahallesi'ndeki Süleyman Yılmaz Anaokulu Müdürü Emine Duru ile İstanbul'da kurduğu iletişim firmasında yöneticilik yapan tarih öğretmeni ablası Fadime Duru Çavuşoğlu ile ortak sergi açtı. 'Duru Exclusive' adı verilen serginin açılışını Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Kaş Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan, Vakıf Müdürü Ayhan Yıldırım, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kalkan Kültürevi Müdürü Fatoş Bakır Yüksel, sanatçıların dostları ve sanatseverler katıldı.

Sergide, Emine Duru'nun kumaş, şal ve eşarp üzerine yaptığı akrilik boyama ve farklı tekniklerdeki çalışmaları ile Fadime Duru Çavuşoğlu'nun tuval üzerine yaptığı akrilik boyama çalışmalarından oluşan 35 resim yer alıyor. İki kardeş de tablolarında doğa, İznik çinileri ve Osmanlı desenlerini resmetti.

Açılışta konuşan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Emine Duru'nun öğretmen ve yönetici olarak eğitimdeki başarılarını bildiklerini, sanatçı yönünü ise yeni öğrendiklerini söyledi. İki kardeşin çalışmalarının son derece etkileyici olduğunu ifade eden Başkan Kocaer, ″Açtıkları sergi ile Kalkan turizmine, Kalkan'ın sanat yaşamına katkı koydular. Tablolarıyla Türk çini ve kumaş boyama sanatını, özellikle Kalkan'da tatil yapan yabancı turistlere tanıttılar. İlk sergileri. Bundan sonra daha güzel sergilere imza atmalarını diliyorum″ dedi.

Sergi, 12 Ağustos'a kadar açık kalacak.

 

 

 


Kaynak: DHA

Öğretmen kardeşlerden karma sergi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı