Güncel
Giriş Tarihi : 02-08-2018 10:52   Güncelleme : 02-08-2018 10:52

Vali Hasan Şıldak’tan Yeşilova İlçesine Ziyaret

Vali Hasan Şıldak, ilçe programları kapsamında Yeşilova İlçesine ziyarette bulundu.

Vali Hasan Şıldak’tan Yeşilova İlçesine Ziyaret

İlçeye gelişinde Kaymakam Abdulhamit Karaca tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak, programına Kaymakamlık ziyaretiyle başladı. Programının devamında Yeşilova Cumhuriyet Başsavcısı Hilal Gül Karakoyun’u ve Belediye Başkanı Nuri Özbek’i makamında ziyaret etti.

 

Vali Hasan Şıldak, ziyaretlerinin ardından Yeşilova Ziraat Odası Toplantı Salonunda İlçe Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti.

 

Kaymakam Abdulhamit Karaca tarafından ayrıntılı bir şekilde ilçeyle ilgili genel bir sunumun yapıldığı Yeşilova İlçe Değerlendirme Toplantısına, il ve ilçe yöneticileri, il genel meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Sunumun ardından Vali Hasan Şıldak toplantıya katılanlara hitap etti.

 

Valimizin açılış konuşmasının ardından, Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Toplantının devamında köy ve mahalle muhtarları söz alarak talep ve isteklerini dile getirdiler. Muhtarların ardından İl Müdürleri ilçede devam eden çalışmalarla ve yürütülen hizmetlerle ilgili bilgi verdiler. Toplantı görüş ve önerilerin sunulmasıyla sona erdi.

 

Toplantı sonrası Vali Hasan Şıldak, İlçe Sağlık Müdürlüğü yeni hizmet binası inşaatı ve Yeşilova Devlet Hastanesinde incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Valimiz ilçeden ayrılmadan Salda Gölü kıyısında basın mesuplarına yaptığı açıklamada; Salda Gölü'nün sadece İlimiz ve Ülkemiz için değil Dünya çapında öneme sahip bir doğal güzellik olduğunu belirterek, öncelikli görevimiz bu doğal güzelliği koruyarak gelecek nesillere aktarmak olduğunu ifade etti.

 

Vali Hasan Şıldak toplantının başında yaptığı konuşmada, “Yeşilova Türkiye’ye mal olmuş, bununda ötesinde artık dünyanın bildiği tanıdığı Salda Gölü ile ön plana çıkan ve kendi tarihsel süreci içerisinde gelişim çizgisine baktığımızda tarım ve hayvancılığın ön plana çıktığı, yine son dönemde özellikle mermer alanında yoğun gelişim sağlayan bir ilçemiz. Salda Gölü ile birlikte turizm olarak da her geçen gün giderek artan ziyaretçi sayısıyla, adından söz ettirerek tanınırlığı artan bir ilçe olduğunu dile getirmek istiyorum.

 

Bizlerde bugünkü ziyaretimizle birlikte sizleri tanımış olacağız. Birinci elden hem muhtarlarımızdan, hem il genel meclisi üyelerimizden, belediyemizden ilçemizin ihtiyaçları talepleri varsa sorunlarını dinleme şansına erişeceğiz. Ben başlangıçta Kaymakamımıza yaptığı bu düzenleme ve sunum için teşekkür ediyorum. Toplantımızın seyrinde ise Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclisi üyelerimize söz vereceğiz. Daha sonrada köy ve mahalle muhtarlarımıza soruları ve talepleri varsa bunları dile getirecekler. Sonrasında ise İl Müdürlüklerimiz hem muhtarlarımızın sorunlarına açıklama getircekler, hem de ilçemizde yürüttükleri çalışmaları, hizmetlerle ile ilgili faaliyetleri burada dile getirerek sizlere aktaracaklar”

 

Toplantının ilerleyen bölümünde Salda Gölüyle ilgili konuşan Vali Hasan Şıldak; “Salda Gölüyle ilgili geçici tedbirlerle bir yere varmak mümkün değil. Hem buraya gelen insanların daha sağlıklı hizmet alabileceği şekilde yeme içme mekanları, soyunma kabinleri gibi vb. ihtiyaçlarını giderecek mekanlar, hem de korunmaya yönelik tedbirlerin daha da planlı bir şekilde yürütülmesi gerekiyor. Yoğun bir şekilde bunlara çalışıyoruz. Belirttiğim gibi Bakanlıklarımızla da temas halindeyiz. Planlama çalışması en büyük adımdır. Bu konuda devamında da zaten ben Salda’ya kendiliğinden çok esaslı yatırımların çekileceğini, bir takım tesislerinde bölgede yerini alacağını, bu pastadan payını almaya çalışılacağını düşünüyorum. Bir yerde talep varsa arzda oluşacaktır. Oteldir, konaklama tesisleridir, yeme, içme mekanlarıdır, restoranlardır. Buna yönelik bizimde alt yapılarını tamamlamamız gerekiyor. Yolu ifade edebilirim, beyaz adalara giden yolla ilgili kısa dönem içerisinde girişimimiz var. Bunu sonuçlandıracağız.

 

Yine Yeşilova İlçemiz, sadece Salda Gölü ile sınırlı değil. Hemen Salda Gölünün üst kısmında yer alan 1900 rakıma sahip bir kayak merkezimiz var. Şuana kadar amatörce hizmet veriyor. Burayı da projeler geliştirip kış turizmine bağlantılı bir şekilde Salda Gölünün değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Bütün bunlar el birliği ile olacak. Her fikre görüşe açığız. Bu konuda kurum kuruluşlarımız, sivil toplum örgütleri, belediyeler hep istişare halinde olmaları lazım. En iyiyi ortaya koymak lazım. İlimizdeki kaynakları kullanma anlamında Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan intikal eden bir ödenekle Salda Kayak Merkezinin Yolunu da en iyi şartlara kavuşturmuş olacağız.

 

Özetle Yeşilova’nın gelecekteki çizgisinin turizmle kesişeceği görünüyor. Bunu iyi planlayarak, şartlarını oluşturup, alt yapısını sağlam bir şekilde belirleyip, sağlıklı şartlarda gerçekleştirmek durumundayız.”

 

 

Vali Hasan Şıldak konuşmasının son bölümende; “Bugün burada bulunan herkes, hepimiz Yeşilova İlçesini farklı yönleriyle tanıma fırsatı bulduk. İlçemizin potansiyel değeri olarak neler var, hangi durumdayız hangi aşamadayız, nelerde eksiğimiz var, neler yapabiliriz, neler yapamayız. Bunları konuştuk bir fikir jimnastiği yapmış olduk. Faydalı olduğunu düşünüyorum. Az önce ifade ettiğim gibi bu çalışmaları dönemsel olarak yapacağız tekrarlayarak bir araya geleceğiz. Biz mümkün oldukça Kaymakamlarımız vasıtasıyla sizlerle hep temas halinde olacağız. Kaymakamlarımız, mahiyetlerinde çalışan müdürlerimizle birlikte sizlerin taleplerini dinliyorlar. İl Özel İdare teşkilatımız, il genel meclisi üyelerimiz geniş bir alan içinde iç içe çalışıyorlar.

 

Uyumlu ve huzurlu bir çalışma ortamında hizmet üretilmeye çalışılıyor. Aslında başarı için, her şeyin başında huzur geliyor. Öncelikle kendi aramızda, burada bulunan bütün kitle, bütün kesimler, her şeyden önce hoşgörülü, uyumlu ve birbirine güvenen bir ortamda çalışacak. Koordinasyonumuz iyi sağlanacak. Karşılıklı işbirliğinden kaçınmayacağız. Yönetim anlayışımız olarak, kurum ve kuruluşlar kendi işini yapar gibi diğerinin işine koşacak, hatta daha bir ona önem verecek, öncelik verecek. Bu anlayış içinde sorunlarımızın kalıcı bir şekilde çözülerek hizmet üretilmesi noktasında, ileriye yönelik projeksiyonlar yapılarak, sadece bugünü kapsayan değil, uzun vadeli çözüm önerileriyle birlikte değerlendirilmesi ve kalıcı çözümler üretilmesi suretiyle en sağlıklı, en verimli çözümleri birlikte istişare ederek kararlaştırmaya uygulamaya geçirmeye çalışacağız.

 

İlimizde bütün ilçelerimizde bunu uygulamaya çalışıyoruz. Burada da aynı şeyi yapacağız. Yine ifade edilen hususlardan anlaşılıyor ki eğitim ve sağlık konusunda da ilçemizde önemli yatırım planlamaları söz konusudur. Hayata geçirilmesi konusunda hep birlikte takipçisi olacağız. Yine ifade ettiğim gibi sizlere de bu takipçi misyonunuzu devam ettirmenizi, bu anlayışınızın devam etmesini temenni ediyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Fenerbahçe 3 1
 • 2 Sivasspor 3 1
 • 3 Yeni Malatyaspor 3 1
 • 4 Yukatel Denizlispor 3 1
 • 5 Alanyaspor 3 1
 • 6 Antalyaspor 3 1
 • 7 Çaykur Rizespor 3 1
 • 8 Kasımpaşa 1 1
 • 9 Trabzonspor 1 1
 • 10 Konyaspor 1 1
 • 11 MKE Ankaragücü 1 1
 • 12 Gençlerbirliği 0 1
 • 13 Göztepe 0 1
 • 14 Kayserispor 0 1
 • 15 Galatasaray 0 1
 • 16 Beşiktaş 0 1
 • 17 Medipol Başakşehir 0 1
 • 18 Gazişehir Gaziantep 0 1
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA