170 hacı adayı uğurlandı

ISPARTA'dan hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek 170 hacı adayları dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı kanalıyla Isparta'dan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının ilk kafilesinin uğurlanması dolayısıyla Terminal Camii'nde tören düzenlendi. Törene 6'sı din görevlisi 170 kişilik hac kafilesiyle hacı adaylarının yakınları ve Müftü Bayram Şahin katıldı. Öğle namazının ardından ilahiler okundu, telbiye ve tekbirler getirildi. Müftü Bayram Şahin, İslam'ın 5 şartından biri olan hac farzını yerine getirmenin önemine değinerek, bu yolculuğa çıkanların Arafat'a çıkıncaya kadar hacı adayı olarak anılacaklarını ve Allah'a emanet edildiklerini belirtti ve sağ salim dönmelerini temenni etti. Müftü Şahin'in duasının ardından yakınlarıyla vedalaşan hacı adayları daha sonra kendileri için bekleyen otobüslere binerek Süleyman Demirel Havalimanı'na hareket etti. Isparta Müftüsü Bayram Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı vasıtasıyla 170 kişilik ilk kafilenin uğurlandığını, ikinci kafilenin ise 9 Ağustos günü kutsal topraklara yolcu edileceğini söyledi..

170 hacı adayı uğurlandı
170 hacı adayı uğurlandı
Bu içerik 459 kez okundu.

ISPARTA'dan hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek 170 hacı adayları dualarla uğurlandı.
Diyanet İşleri Başkanlığı kanalıyla Isparta'dan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının ilk kafilesinin uğurlanması dolayısıyla Terminal Camii'nde tören düzenlendi. Törene 6'sı din görevlisi 170 kişilik hac kafilesiyle hacı adaylarının yakınları ve Müftü Bayram Şahin katıldı.
Öğle namazının ardından ilahiler okundu, telbiye ve tekbirler getirildi. Müftü Bayram Şahin, İslam'ın 5 şartından biri olan hac farzını yerine getirmenin önemine değinerek, bu yolculuğa çıkanların Arafat'a çıkıncaya kadar hacı adayı olarak anılacaklarını ve Allah'a emanet edildiklerini belirtti ve sağ salim dönmelerini temenni etti.
Müftü Şahin'in duasının ardından yakınlarıyla vedalaşan hacı adayları daha sonra kendileri için bekleyen otobüslere binerek Süleyman Demirel Havalimanı'na hareket etti.
Isparta Müftüsü Bayram Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı vasıtasıyla 170 kişilik ilk kafilenin uğurlandığını, ikinci kafilenin ise 9 Ağustos günü kutsal topraklara yolcu edileceğini söyledi.

 

 

 


Kaynak: DHA

170 hacı adayı uğurlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 404. sayı
Akca Gazete 404. sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı