Esnaf sokağı şemsiyelerle süsledi

ISPARTA'da Pirimehmet Mahallesi'nde 15 esnaf aralarında para toplayarak sokağı rengarenk şemsiyelerle süsledi. Pirimehmet Mahallesi 1736 Sokak'ta iş yerleri bulunan esnaf aralarında topladıkları 4 bin lirayla 200 şemsiye aldı. Şemsiyeler sokağın üst kısmına asılırken, ortaya çıkan görüntü vatandaşın ilgisini çekti. Esnaf Ahmet Peşe, ″Amacımız sokaklar renklensin ve dikkat çeksin. Gölgelik ve yağmurluk olsun. sokağımızdan sadece arabalar geçiyordu. Yaklaşık 15 esnaf bir araya gelerek dikkat çekmek amacıyla böyle bir projeyi başlattık. Yaklaşık 4 bin TL topladık. 200 şemsiye aldık ve yerleştirmeye başladık. Tepkilerden çok mutluyuz. İnsanlar fotoğraf çektiriyor. Sokak hareketli hale geldi. Görsel şölen yaratmaya çalıştık. Diğer esnaf da gördü. Sokaklarda bu proje artacağa benziyor. Öncü olmuş olduk″ dedi. Ahmet Peşe, belediyeye başvurduklarını ve 1736 Sokak'ın 'Şemsiye Sokak' adıyla değiştirilmesini istediklerini de kaydetti..

Esnaf sokağı şemsiyelerle süsledi
Esnaf sokağı şemsiyelerle süsledi
Bu içerik 544 kez okundu.

ISPARTA'da Pirimehmet Mahallesi'nde 15 esnaf aralarında para toplayarak sokağı rengarenk şemsiyelerle süsledi.
Pirimehmet Mahallesi 1736 Sokak'ta iş yerleri bulunan esnaf aralarında topladıkları 4 bin lirayla 200 şemsiye aldı. Şemsiyeler sokağın üst kısmına asılırken, ortaya çıkan görüntü vatandaşın ilgisini çekti.
Esnaf Ahmet Peşe, ″Amacımız sokaklar renklensin ve dikkat çeksin. Gölgelik ve yağmurluk olsun. sokağımızdan sadece arabalar geçiyordu. Yaklaşık 15 esnaf bir araya gelerek dikkat çekmek amacıyla böyle bir projeyi başlattık. Yaklaşık 4 bin TL topladık. 200 şemsiye aldık ve yerleştirmeye başladık. Tepkilerden çok mutluyuz. İnsanlar fotoğraf çektiriyor. Sokak hareketli hale geldi. Görsel şölen yaratmaya çalıştık. Diğer esnaf da gördü. Sokaklarda bu proje artacağa benziyor. Öncü olmuş olduk″ dedi.
Ahmet Peşe, belediyeye başvurduklarını ve 1736 Sokak'ın 'Şemsiye Sokak' adıyla değiştirilmesini istediklerini de kaydetti.

 

 

 


Kaynak: DHA

Esnaf sokağı şemsiyelerle süsledi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı