Türkçe Yaz Okulunu Tamamlayan Misafir Öğrenciler MAKÜ ve Burdur'dan Memnun Ayrıldılar

Vali Hasan Şıldak, 16 ülkeden Türkçe Yaz Okulu için MAKÜ’ye gelen misafir öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Türkçe Yaz Okulunu Tamamlayan Misafir Öğrenciler MAKÜ ve Burdur'dan Memnun Ayrıldılar
Türkçe Yaz Okulunu Tamamlayan Misafir Öğrenciler MAKÜ ve Burdur'dan Memnun Ayrıldılar Akca Gazete
Bu içerik 282 kez okundu.

Programa Vali Hasan Şıldak, Hanımefendi Fatma Nur Şıldak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, eşi Şerife Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Durmuş Acar, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç ve yabancı öğrenciler katıldı.

8’incisi gerçekleşen “Türkçe Yaz Okulu” projesi kapsamında Yunus Emre Enstitüsü 118 ülkeden 1.000 öğrenciyi ülkemizde ağırladı. Proje kapsamında bu yıl ilk kez Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, MAKÜ 16 farklı ülkeden gelen öğrencileri Burdur’da misafir etti.

Cumartesi günü MAKÜ ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında, üç haftalık eğitimlerini tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi. 

Katılım belgelerini Vali Hasan Şıldak ve Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’dan alan öğrenciler, Burdur’da geçirdikleri süreçten çok memnun kaldıklarını belirterek gösterdikleri yakın ilgi ve alakaları dolayısıyla Valimiz ve Rektör Korkmaz’a teşekkür ettiler.

Program öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Kosava, Bosna-Hersek, Polonya, Gürcistan, Ürdün, Lübnan, İran, Filistin, Somali, Mısır, Cezayir, Kazakistan olmak üzere 16 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilere, üç hafta boyunca Burdur TÖMER’in okutmanları (Serkan Doğan ve Koray Altınok) tarafından Türkçe dersleri verildi. Tam üç hafta süren program, son hafta İstanbul programıyla son bulacak. Bu süreçte öğrencilere Türkçe Dersinin yanında Türkçe ve Türk kültürünün doğal ortamında kendilerini geliştirme fırsatı sunuldu. Öğrenciler Burdur’da misafir oldukları sürece sabah Türkçe Dersi, öğleden sonra Türk kültürü, sanatı ve tarihi tanıtıcı etkinliklere katılarak Burdur ve ülkemizi daha yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır. 

Burdur MAKÜ türkçe yaz okulu vali hasan şıldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı