Dikenli incire ilgi

KENDİLİĞİNDEN doğada yetişen bir kaktüs türünün meyvesi olan ve halk arasında Hint inciri, Frenk inciri gibi isimlerle anılan dikenli incir, Antalyalılar ve turistlerden büyük ilgi görüyor. Cumhuriyet Meydanı'nda dikenli incir satışı yapan Ahmet Tokatlı (25), dikenli incirleri Serik'ten getirdiğini ve tanesini 1 liradan sattığını kaydetti. Vatandaş ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Tokatlı, “Turist tadına baktığında en az 3-5 tane alıyor. Tadını çok beğeniyor. Dikenli incir yerken fotoğraf çekiyorlar″ dedi. Çok sağlıklı bir meyve olduğunu vurgulayan Tokatlı, “Dikenli incir şifa deposu gibi. Gribe iyi gelir. Bağışıklılığı artırır ve bağırsakların çalışmasını düzenler″ diye konuştu. Yerli ve lezzetinden dolayı dikenli inciri tercih ettiğini söyleyen Name Çavgan (35), “İthal etmediğimiz nadir ürünlerden biri. Kendi topraklarımızda yetiştiği için gönül rahatlığıyla tüketiyorum. Hem fiyatı ucuz hem ulaşması kolay″ dedi..

Dikenli incire ilgi
Dikenli incire ilgi
Bu içerik 172 kez okundu.

KENDİLİĞİNDEN doğada yetişen bir kaktüs türünün meyvesi olan ve halk arasında Hint inciri, Frenk inciri gibi isimlerle anılan dikenli incir, Antalyalılar ve turistlerden büyük ilgi görüyor.

 

Cumhuriyet Meydanı'nda dikenli incir satışı yapan Ahmet Tokatlı (25), dikenli incirleri Serik'ten getirdiğini ve tanesini 1 liradan sattığını kaydetti. Vatandaş ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Tokatlı, “Turist tadına baktığında en az 3-5 tane alıyor. Tadını çok beğeniyor. Dikenli incir yerken fotoğraf çekiyorlar″ dedi. Çok sağlıklı bir meyve olduğunu vurgulayan Tokatlı, “Dikenli incir şifa deposu gibi. Gribe iyi gelir. Bağışıklılığı artırır ve bağırsakların çalışmasını düzenler″ diye konuştu.

Yerli ve lezzetinden dolayı dikenli inciri tercih ettiğini söyleyen Name Çavgan (35), “İthal etmediğimiz nadir ürünlerden biri. Kendi topraklarımızda yetiştiği için gönül rahatlığıyla tüketiyorum. Hem fiyatı ucuz hem ulaşması kolay″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Dikenli incire ilgi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 381. Sayı
Akca Gazete 381. Sayı
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi