Genel
Giriş Tarihi : 15-08-2018 13:58   Güncelleme : 15-08-2018 13:58

MAKÜ'de çiğ süt analizi protokolü imzalandı

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen Çiğ Süt Analizi Destekleme Programı kapsamında Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) arasında 'Çiğ Süt Analizi Protokolü' imzalandı.

MAKÜ'de çiğ süt analizi protokolü imzalandı

MAKÜ Avşar Han Sinema Salonu'ndaki protokol imza törenine, Burdur Valisi Hasan Şıldak, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı ve Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, Burdur Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Darcan ile üreticiler katıldı.

Törende konuşan DSYB Başkanı Kamil Özcan, "Herkes bu zor günlerde ülkemize, ekonomimize destek vermelidir. Ülkemizin bu sorunlardan çıkmasında üreticinin önemli bir rol oynadığını düşünüyorum. Biz üreticilere düşen de üreterek bu mücadeleye destek vermektir. Gerçekleştirilen protokol ile üreticilere destekler verilecek. Desteğin bir amacı var. Amaç kalitedir. Özellikle önümüzdeki günlerde süt fiyatlandırmasında kaliteye göre fiyatlandırma olacak" dedi.

MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz da "Üniversitemiz, Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen projelerde hayvancılık alanında pilot üniversite seçildi. Çalışmalarımızı da bu çerçevede sürdürüyoruz. Burdur hayvancılığında somut sonuçların görülmesi gerekiyor. Bu proje, vatandaşın cebini doğrudan etkileyecek bir projedir" dedi.

Çiftçi eğitimi ve çiftlik yönetimi, hayvan yetiştiriciliği ve hayvancılığa dayalı sanayi olmak üzere 3 ana eksende yaklaşık 42 projenin uygulamada bulunduğuna dikkat çeken Rektör Korkmaz, 'Çiğ Süt Analizi Protokolü' üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Vali Hasan Şıldak da protokolün ileride Burdur hayvancılığına yön verecek bir faaliyetin başlangıcı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından 'Çiğ Süt Analizi Protokolü' imzalandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA