Advert
Advert

MAKÜ'de çiğ süt analizi protokolü imzalandı

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen Çiğ Süt Analizi Destekleme Programı kapsamında Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) arasında 'Çiğ Süt Analizi Protokolü' imzalandı.

MAKÜ'de çiğ süt analizi protokolü imzalandı
MAKÜ'de çiğ süt analizi protokolü imzalandı Akca Gazete
Bu içerik 327 kez okundu.

MAKÜ Avşar Han Sinema Salonu'ndaki protokol imza törenine, Burdur Valisi Hasan Şıldak, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı ve Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, Burdur Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Darcan ile üreticiler katıldı.

Törende konuşan DSYB Başkanı Kamil Özcan, "Herkes bu zor günlerde ülkemize, ekonomimize destek vermelidir. Ülkemizin bu sorunlardan çıkmasında üreticinin önemli bir rol oynadığını düşünüyorum. Biz üreticilere düşen de üreterek bu mücadeleye destek vermektir. Gerçekleştirilen protokol ile üreticilere destekler verilecek. Desteğin bir amacı var. Amaç kalitedir. Özellikle önümüzdeki günlerde süt fiyatlandırmasında kaliteye göre fiyatlandırma olacak" dedi.

MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz da "Üniversitemiz, Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen projelerde hayvancılık alanında pilot üniversite seçildi. Çalışmalarımızı da bu çerçevede sürdürüyoruz. Burdur hayvancılığında somut sonuçların görülmesi gerekiyor. Bu proje, vatandaşın cebini doğrudan etkileyecek bir projedir" dedi.

Çiftçi eğitimi ve çiftlik yönetimi, hayvan yetiştiriciliği ve hayvancılığa dayalı sanayi olmak üzere 3 ana eksende yaklaşık 42 projenin uygulamada bulunduğuna dikkat çeken Rektör Korkmaz, 'Çiğ Süt Analizi Protokolü' üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Vali Hasan Şıldak da protokolün ileride Burdur hayvancılığına yön verecek bir faaliyetin başlangıcı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından 'Çiğ Süt Analizi Protokolü' imzalandı.

burdur çiğ süt MAKÜ analiz protokol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı