Vali Hasan Şıldak, Karamanlı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 15. Ceviz Mermer ve Yayla Şenliğine katıldı.

Üç gün sürecek olan şenlik, 17 Ağustos Cuma günü yapılan açılış programı ve konserlerle başladı. Şenliğin ikinci gününde, sanatçılar Gizem Kara ve Bülent Serttaş sahne aldı.

Vali Hasan Şıldak, Karamanlı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 15. Ceviz Mermer ve Yayla Şenliğine katıldı.
Vali Hasan Şıldak, Karamanlı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 15. Ceviz Mermer ve Yayla Şenliğine katıldı. Akca Gazete
Bu içerik 214 kez okundu.

Programları uygun oldukça ilimiz genelinde düzenlenen şenlik ve festivallere katılmaya özen gösteren Vali Hadan Şıldak, Cumartesi akşamı Karamanlı Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği şenliğin ikinci gün programına katıldı.

 

Düzenlenen programda Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve Vali Hasan Şıldak konuşma yaptılar.

 

 

BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİ DAHA GÜÇLÜ OLARAK YAŞAMAMIZI SAĞLAYAN  BU ŞENLİKLER, FESTİVALLER  BİZİM İÇİN, MİLLETİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 

Vali Hasan Şıldak şenlikte yaptığı konuşmada; “Karamanlı Belediye’si tarafından düzenlenen 15. Ceviz, Mermer ve Yayla Şenliklerinde aranızda olmaktan son derece memnuniyet ve mutluluk duyuyorum. Burdur’umuz da, Göller Bölgesi’nin ve Teke Yöresi’nin bu şirin vilayetinin her köşesinde ilçelerimizde, belediyelerimizde, köylerimizde şenliklerle festivallerle vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Böylesine güzel meydanlar böylesine coşkulu insanlarımızla bir araya gelince biz de bundan mutluluk duyuyoruz.

 

Bölgemiz gerçekten kültürüne sahip çıkan, öz değerlerini yaşatan birliği ve beraberliği bu meydanlara gelerek en güzel şekilde ortaya koyan sergileyen bir tutum içinde, bir davranış içinde. Bu manada bu meydanı dolduran bütün vatandaşlarımızı tebrik ediyorum kutluyorum.

 

Ben hep söylüyorum festivaller aslında bir şeyin bahanesi oluyor. Bizi bir araya getirmenin bir vesilesi oluyor. Bu anlamda ülkemizde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda birliğimizi beraberliğimizi pekiştiren bizi biz yapan değerleri daha da güçlü olarak yaşamamızı sağlayan bu şenlikler festivaller bizim için milletimiz için çok önemli.

 

DİMDİK AYAKTAYIZ ,TEK YUMRUĞUZ, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDEYİZ

Ülkemiz pek çok badireler atlattı. Daha yakın zamanda Fetö Terör Örgütü’nün lanetlediğimiz menfur girişimiyle iki yıl önce karşı karşıya kaldık. PKK Terörü, DEAŞ daha pek çok terör örgütü güdümlü mihraklar ülkemiz üzerindeki emellerinden hiçbir zaman vazgeçmiyorlar. Yine çok yakın geçmişte son haftalarda bizi ekonomik kur saldırılarıyla karşı karşıya bıraktılar. Şimdi de bizi o cepheden vurmaya çalışıyorlar. Ama dimdik ayaktayız, tek yumruğuz, birlik beraberlik içindeyiz. İşte bu meydanlar bu açıdan önemli. Türk Halkı, Milletimiz meydanları seviyor. Ve tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi 2016’da liderinin, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla nasıl meydanlar doldurulduysa burada da aynı coşkuyu, aynı ruhu yaşatmamız lazım. Festivaller bu açıdan çok önemli.

 

Karamanlı İlçemizi son dönemlerde yaptığı hamlelerle tanımamak ve takdir etmemek mümkün değil. Gerçekten devletimizin sağladığı imkanlar, belediyemizin girişimleriyle halkın desteğiyle girişimci ruhuyla başarılı bir çizgiyi gerçekten takdire şayan bir şekilde giderek yükselten bir çıtayla Karamanlı temsil ediyor. İnsan yapısı son derece çalışkan, girişimci ve sosyal hayatın bütün alanlarına bütün kesimleriyle girmeyi başarabilmiş, bu girişimci ruhuyla da iyi bir çizgi iyi bir gelişim temposu tutturmuş vaziyette. Belediye Başkanımız son dönemde gerçekleştirdiği hizmetleri burada kapsamlı olarak anlatma fırsatı buldu. Aynı zamanda şenlikler belediyelerimizin, mahalli idarelerimizin hizmetlerini vatandaşlarımıza anlamak için de iyi bir zemin oluşturuyor, iyi bir fırsat oluşturuyor. Biz kendisini tebrik ediyoruz.

 

 

KARAMANLI HÜKÜMET KONAĞI YAPIMI KISA ZAMANDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Burada ifade ettiği bir husus ilçemiz için çok önemliydi. Gerçekten ihtiyaç duyulan bir hizmetti. Pek çok hizmet gibi bunun da burada yer alması, hizmetler zincirine eklenmesi Valiliğimiz açısından da değer taşıyor. Bir hükümet konağı yapımı kısa zamanda gerçekleştirilecek. Bunu ilk göreve başladığımızda da ilk müjdesini verme fırsatı bulmuştum. Bu çalışkan insanların, bu güzel insanların ilçesinde hükümetimizin imkanlarıyla da bundan sonra da bizzat bizim takibimizle de çok daha iyi safhalarda çok iyi aşamalarda gerçekleşecektir. Devraldığımız çizgiyi bu manada en iyi şekilde ilerletmeye daha yükseklere taşımaya ve bütün kesimlerin desteğiyle halkımızın tamamını kucaklamaya özen göstereceğiz. Ben belediye başkanımızı ve bütün personelini bu güzel etkinlikle buluşturan bütün insanlarımıza bu güzel hizmeti sunmalarından dolayı tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. Karamanlılar dışında yine diğer bölgelerden farklı yerlerden bölgelerden festivalimize şenliğimize teşrif eden bütün misafirlerimize de aynı zamanda hoş geldiniz diyorum ve yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı kutluyor, hepinize saygılarımı arz ediyorum.” dedi.

burdur vali karamanlı 15. ceviz mermer yayla şenliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüs traktörle çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı
Minibüs traktörle çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı
Arkadaşlarıyla tura çıkan motosikletli kazada öldü
Arkadaşlarıyla tura çıkan motosikletli kazada öldü