Genel
Giriş Tarihi : 20-08-2018 14:36   Güncelleme : 20-08-2018 14:36

Bucak'ta EDS'ler faaliyete geçti mi?

Antalya Burdur karayolu üzerinde Bucak ilçesinin Kahveler ve Sanayi Kavşaklarına yapılan üst geçitlerde Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) test aşamasında çalışmaya başladı.

Bucak'ta EDS'ler faaliyete geçti mi?

EDS test çalışmalarının başlaması ile vatandaşların üst geçitlere konan 70-80 arasındaki hız oranlarının çok düşük olduğu gerekçesi ile tepkiler artmaya başladı. Gerek yerli sürücü, gerekse yoldan geçenlerin köprülere konan EDS lerinin trafik akışında kolaylık yerine sürücülere kat kat ceza yazılması için bilinçli yapılan ceza tuzakları olduğu tepkileri artmaya başladı. Vatandaşlar “Yaya trafiğinin bulunmadığı üst geçit köprülerine EDS’nin konulması cezadan başka neye hizmet ettiği bilimediği gibi mantığa bile aykırı olduğunu dile getiriyorlar.

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN EDS’LER TEST AŞAMASINDA

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin “Bucak’ta Antalya Burdur Karayolunda Kahveler Döner Kavşağı ve Sanayi Sitesi Kavşaklarındaki üst geçitlerde bulunan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) test aşamasında olduğu ve  faaliyete geçmediğini söyledi. Kaymakam Yalçın Sezgin “İlçemizde bulunan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) şu anda sadece test aşamasındadır. Faaliyete gecik değil. Yoldan geçerken hız sınırını aşan araçlara flaşlar yansa bile ceza ve yaptırım uygulaması yok. EDS faaliyete geçmeden biz zaten kamu oyunu bilgilendireceğiz. Bayram Süresince test çalışmaları devam edecek. Bayramdan sonrada gelen raporlara bağlı olarak Burdur Valiliğine ve Emniyet Genel Müdürlüğüne intikal ettireceğiz. Bu süreç devam ediyor” dedi.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgine bir gazetecinin “Antalya Burdur Karayolu üzerinde Sanayi ve Kahveler Kavşaklarına yapılan üst geçit köprülerinde tali yol çıkışı yok, yaya hareketi yok, hayvan türü başka canlı hareketi yok, kısaca Üst geçit köprülerinde trafik akışını etkileyecek hiçbir unsurun olmadığı halde hem Antalya’dan Burdur yönüne hem de Burdur’dan Antalya yönüne konan halk arasında “Bubi Tuzağı” olarak görülen düşük hızlı  EDS’lere çok tepki var vatandaş ya EDS ler kaldırılsın yada hız sınırları arttırılmasını istiyor. Bu konuda bir çalışma yapılacak ‘mı? Sorusuna  

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin “EDS ihalesi biz gelmeden önce yapılmış. Ben göreve başladığımda çalışmalar bitme aşamasında idi. İlgili şirket ihaleyi almış kendi yükümlülüğünü yerine getirmiş, doğal olaraktan bu faaliyetin başlaması gerekiyor. Bu süreç iki ay önce bitmesine rağmen biz çalışmaları gözden geçiriyoruz. İlçe Trafik Komisyonu olarak kararlarımızı aldık. Bir haftalık test olayına bayram tatilini de dahil ettik. Bayram sonrasında bunların yeri ile ilgili değerlendirme yapılır, bunların yerleri seçilirken ilgili kurumun uzman ekipleri bunların yerlerini belirler, Karayollarından ve Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen ekipler bu EDS lerin yerlerini belirledi. Bizim şuraya konulsun buraya konulsun gibi bir kararımız olmadı. Sadece biz hız limitlerini belirledik. Bizim kararımız hız limitlerini arttıracağımızı yazdı. Ama kararı biz değil Burdur Valiliği ve Emniyet Genel Müdürlüğü karar vermektedir” dedi.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA