Jandarmadan güven ve huzur uygulaması

ISPARTA'da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen Narkotik Ağırlıklı Güven-Huzur Uygulaması'nda çeşitli suçlardan aranan 8 şüpheli yakalandı. Jandarma ekipleri ülke genelinde 2018- 2019 eğitim öğretim dönemi başlamadan önce önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında çocukların güvenliğinin sağlanması, suça sürüklenmelerinin veya kaybolmalarının önlenmesi maksadıyla, hâlihazırda uygulanan önleyici tedbirlere ilave olarak özellikle okul ve çevresinde; 11 Eylül 2018 günü 16.00- 19.00 saatleri arasında 52 unsur, 2 köpek ve 235 personelle uygulama yaptı. Okul, yurt, kurs binaları ve çevreleriyle metruk binalarda arama yapıldı. 21.00- 23.00 saatleri arasında ise internet kafe, kafe ve diğer umuma açık yerlerde uyuşturucu madde satanların, çocuk istismarcılarının ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik icra edilen 'Narkotik Ağırlıklı Güven-Huzur Uygulaması' kapsamında 110 umuma açık yer, 2 internet kafe, 45 park, bahçe ve metruk bina çevresinde, 51 okul, yurt, kurs binaları ve çevresinde yapılan uygulama neticesinde 2199 şahıs sorgulandı. 1 şahsa adli ve idari işlem yapılırken çeşitli suçlardan aranan 8 şüpheli yakalandı. Yine baskınlarda ruhsatsız tabanca, 8 tabancaya ait 9 milimetre çapında fişek, ruhsatsız av tüfeği ve 18 av tüfeği kartuşu ele geçirildi..

Jandarmadan güven ve huzur uygulaması
Jandarmadan güven ve huzur uygulaması
Bu içerik 314 kez okundu.

ISPARTA'da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen Narkotik Ağırlıklı Güven-Huzur Uygulaması'nda çeşitli suçlardan aranan 8 şüpheli yakalandı.

 

Jandarma ekipleri ülke genelinde 2018- 2019 eğitim öğretim dönemi başlamadan önce önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında çocukların güvenliğinin sağlanması, suça sürüklenmelerinin veya kaybolmalarının önlenmesi maksadıyla, hâlihazırda uygulanan önleyici tedbirlere ilave olarak özellikle okul ve çevresinde; 11 Eylül 2018 günü 16.00- 19.00 saatleri arasında 52 unsur, 2 köpek ve 235 personelle uygulama yaptı.

Okul, yurt, kurs binaları ve çevreleriyle metruk binalarda arama yapıldı. 21.00- 23.00 saatleri arasında ise internet kafe, kafe ve diğer umuma açık yerlerde uyuşturucu madde satanların, çocuk istismarcılarının ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik icra edilen 'Narkotik Ağırlıklı Güven-Huzur Uygulaması' kapsamında 110 umuma açık yer, 2 internet kafe, 45 park, bahçe ve metruk bina çevresinde, 51 okul, yurt, kurs binaları ve çevresinde yapılan uygulama neticesinde 2199 şahıs sorgulandı. 1 şahsa adli ve idari işlem yapılırken çeşitli suçlardan aranan 8 şüpheli yakalandı. Yine baskınlarda ruhsatsız tabanca, 8 tabancaya ait 9 milimetre çapında fişek, ruhsatsız av tüfeği ve 18 av tüfeği kartuşu ele geçirildi.

 

 


Kaynak: DHA

Jandarmadan güven ve huzur uygulaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüs traktörle çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı
Minibüs traktörle çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı
Arkadaşlarıyla tura çıkan motosikletli kazada öldü
Arkadaşlarıyla tura çıkan motosikletli kazada öldü