Eğitim
Giriş Tarihi : 13-09-2018 10:36   Güncelleme : 13-09-2018 10:36

Eğitimci Hüseyin Akın’dan Öğrencilere Ücretsiz Kurs

Bucak sevdalısı Bucaklı Hüseyin Akın, Bucak’ta bir ilk gerçekleştirerek ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz Matematik kursu veriyor. Bucak’ta doğup büyüyen, okuyan, Bucak’ın ekmeğini yiyip, suyunu içen biri olan Hüseyin Akın, Bucak’a vefa borcu olduğunu bunu da Bucak Melekler Derneğinin öncülüğünde eğitime destek olmak amacıyla ücretsiz kurs vererek gidermek istiyor.

Eğitimci Hüseyin Akın’dan Öğrencilere Ücretsiz Kurs

Bucak’ta bir ilki gerçekleştiren Bucak sevdalısı Bucaklı Hüseyin Akın, ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz Matematik kursu veriyor. Bucak Melekler Derneğinin öncülüğünde eğitime destek olmak amacıyla ücretsiz kurs vermek isteyen Hüseyin Akın, Bucak’ta doğup büyüyen, okuyan, Bucak’ın ekmeğini yiyip, suyunu içen biri olarak Bucak’a vefa borcu olduğunu söyledi.

Ücretsiz kurs için ilk olarak Bucak Melekler Derneğinin katkısı ile öğrenciler belirlendi. 6., 7. Ve 8. Sınıf öğrencilerinden oluşan  20 kişilik kursiyerler ve velileri ile birlikte Bucak Melekler Derneğinde toplantı yapıldı. Toplantıda eğitimci Hüseyin Akın ve Dernek Başkanı İlknur Cenkçi, velilerle görüşerek öğrencileri gruplara ayırdılar. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 2’şer saatlik yapılacak olan kurs için program belirlendi. 

Toplantı sonunda açıklamada bulunan Gönüllü Eğitimci Hüseyin Akın, "Bucak'ın bende çok ayrı bir yeri var. Bucak'ta yaşadım, ekmeğini yedim, suyunu içtim, Bucak Lisesinde eğitimimi tamamladım. Bucak'ın çocuğuyum. Bu yüzden Bucak'a bir vefa borcum var. Bucak Melekler Derneğinin de yapmış olduğu faaliyetlerinden çok etkilendim. Ben de Bucak için, Bucak'ın geleceği için bir yardımda bulunmak istedim. Eğitimci olduğum için Bucak'ın eğitimine katkıda bulunmak istedim. Melekler Derneği Başkanı İlknur Hanım ve yardımcısı Ayşe Hanım ile oturup düşündük ve ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz kurs vermeye karar verdik. Bakanım sağolsun Milli Eğitim Müdürümüzden de gerekli izin belgelerini almada büyük yardımda bulundu. İnşallah Bucak için, Bucak'ın evlatları için hayırlı olur.”dedi.

Kurs sonunda öğrenci ve velileri tarafından memnuniyet sağlanabilirse kursun devamını getirebileceklerini ifade eden Eğitimci Akın, “Kursumuz için ilk adımımızı duyurularımızı yaparak başladık. Gerekli öğrenci sayısını tamamlayarak bugün öğrencilerimiz ve velilerimizle Dernek büromuzda toplantımızı gerçekleştirdik. 6,7 ve 8. sınıf olmak üzere toplam 20 öğrencimize Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 2'şer saat kurs programımızı yaptık. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve biz bu faaliyetten çok memnunuz. İnşallah öğrencilerimizi bir adım ileriye taşıyabilirsek, velilerimizi mutlu edebilirsek bu faaliyeti devam ettiririz. Kursumuz tamamen ücretsiz. Kursa katılmaya hak kazanan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar dileyerek kursumuzun hayırlı olmasını diliyorum."şeklinde konuştu.

Bucak Melekler Derneği Başkanı İlknur Cenkçi de; "Derneğimizin faaliyetleri doğrultusunda Hüseyin hocam gönüllü bir destekçidir. Derneğimizin faaliyetlerine katkıda bulunmak istediğini söyledi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Eğitim alanında iyi bir yerde olması bizim için bir avantaj oldu ve Bucak'ın çocuklarına ücretsiz kurs vermeyi teklif ettik. Kendisi de büyük bir memnuniyetle kabul etti. Bizim faaliyetlerimiz zaten tamamen gönüllülük içerisinde yapılıyor. Eğitim faaliyetimizde tamamen gönüllülük esasına dayanıyor ve hiç bir ücret talep edilmiyor. Biz sadece öncülük ediyoruz. Velilerimizi bilgilendirmek, çocuklarımızı tespit ettik, bugünde derneğimizde hocamız eşliğinde öğrenci ve velilerimiz ile toplantımızı gerçekleştirerek kurs düzenini ve programını oluşturduk. Hüseyin Bey'e böylesine güzel bir faaliyette gönüllü olduğu için çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Dernek olarak faaliyetlerinden de söz eden Cenkçi, “Okullar açılmak üzere. Okullar açıldıktan sonra engelli çocuklarımıza kırtasiye ihtiyaçlarını gidermede yardımcı olacağız. Eğitim kayıtlarında yardımcı oluyoruz. Piknik, kokteyl gibi eğlence planımız var. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde de kortej yürüyüşü ve ardından büyük bir etkinlik düzenleyeceğiz. Dernek olarak elimizden geldiği kadar faaliyetlerde bulunmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz olacak. Evlerinde kullanmadıkları, atmayı, yakmayı düşündükleri eşyaları, giysileri lütfen atmasınlar, bize getirsinler. Biz engelli ailelerimize ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım. Sizin ihtiyacınız olmayan bir başkasının çok büyük ihtiyacıdır. Vatandaşlarımızın maddi ve en çok da manevi desteğine ihtiyacımız var. Biz dernek olarak büyük bir aileyiz. Ailemizi daha da büyüterek büyük faaliyetler oluşturmak istiyoruz. Dernek üyelerimiz ve çalışanlarımızla gece-gündüz elimizden geldiği kadar faaliyetlerde bulunarak insanların yardımına koşmaya çalıyoruz. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Biz iyiyiz, iyi işler yapıyoruz, büyüyoruz, daha da büyüyeceğiz ve daha fazla kitleye ulaşacağız."şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan öğrenci velileri de, çocukları için böyle bir imkan sağlayan Eğitimci Hüseyin Akın’a ve Bucak Melekler Derneğine ekibine çok teşekkür ederek, “Çocuklarımız bizlerin geleceği. Onları geleceğe ne kadar iyi hazırlayabilirsek bizim için, ülkemiz için faydalı olacaktır. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan Hüseyin Hocamıza ve Dernek Başkanımız İlknur Cenkçi ile ekibine teşekkür ediyoruz.

Çocuklarımız için bu kurs faydalı olacaktır. Allah çocuklarımıza zihin açıklığı versin. İnşallah hayırlı olur.  Bu ücretsiz kursa vesile olan herkesten Allah razı olsun.”dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA