Katı Atık Toplama Merkezi için imzalar atıldı

Burdur Belediyeler Birliği tarafından yap-işlet-devret modeliyle yapımına başlanan Burdur Entegre Katı Atık Tesisi için ilçelerde atık toplama alanlarının yer teslimi için imzalar atıldı.

Katı Atık Toplama Merkezi için imzalar atıldı
Katı Atık Toplama Merkezi için imzalar atıldı Akca Gazete
Bu içerik 404 kez okundu.

Karamanlı’da yapılacak çöp toplama alanında incelemelerde bulunun Başkan Ercengiz ve İlçe Belediye Başkanları Katı Atık Toplama alanında incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından Karamanlı Belediyesinde imza töreni düzenlendi. Törenine Burdur Belediye Başkanı ve Burdur Belediyeler Birliği Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Kocaaliler Belediye Başkanı İsmail Durmaz, Birlik Müdürü Bahattin Üzgaş ve şirketi yetkilileri katıldı.

Burdur Entegre Katı Atık Tesisi süreci hakkında açıklamada bulunan Başkan Ercengiz “Burdur Belediyeler Birliği olarak Karamanlı ilçemizde Karamanlı Belediyemizin ev sahipliğinde encümen toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımızın gündem maddelerinden bir tanesi de Karamanlı, Yeşilova ve Tefenni ilçelerimizin çöp toplama merkezinin yer tesliminin imza törenini gerçekleştirdik. Atlas İnşaat Şirketine bugün yer teslimini yaptık. Bugünden itibaren Atlas İnşaat Firmamız en kısa zamanda buradaki alt yapı çalışmalarını tamamlayıp 3 İlçemizin çöpünü Burdur Kent Merkezindeki Katı Atık Bertaraf Tesisimize toplanarak götürülmesini sağlanması için çalışmasını yapacak. Burdur’umuza ve bütün ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Kısa zaman içerisinde Gölhisar, Çeltikçi ve Çavdır hattındaki alanımızı da düzenleyerek tüm ilçelerimizin atıkları toplanarak Burdur merkezdeki katı atık bertaraf tesisine ulaştırılmasını sağlamsını sağlayacağız ve Ekim ayı sonunda da enerji üretmeye başlayacağız. Emeği geçen Belediye Başkanlarımıza da teşekkür ederim” dedi.

burdur karamanlı katı atık imza ali orkun ercengiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı