Vali Hasan Şıldak Bucak’ta açılışlar yapıp aşure dağıttı

Burdur Valisi Hasan Şıldak Bucak’ta açılışlar yaptıktan sonra Cumhuriyet Meydanında halka aşure dağıttı.

Vali Hasan Şıldak Bucak’ta açılışlar yapıp aşure dağıttı
Vali Hasan Şıldak Bucak’ta açılışlar yapıp aşure dağıttı Akca Gazete
Bu içerik 641 kez okundu.

Burdur valisi Hasan Şıldak beraberinde Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, bazı resmi kurumların daire amir ve müdürleri, sivil toplum örgütü oda ve dernek başkanları ve vatandaşlar ile birlikte açılışlar yaptı.

İlk olarak Mehmet Akif Mahallesinde Atatürk Parkının açılışında. Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin “Bu parkımız daha önce açılmış, sadece park içerisinde bulunan ağaçlar kalmış. Atıl şekildeki bu parkı komple dizayn ettikten sonra içerisine birde tenis kortu yaptık” dedi. Daha sonra Burdur Valisi Hasan şıldak, Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ve beraberindekiler Atatürk Parkının açılışını yaptılar. Açılış sonrası tenis kortunda Bucak Gençlik ve Spor Kulübü Tenis takımı gösteriler yaptı.

Atatürk Parkı’nın açılışından sonra kapalı pazara geçen davetliler burada Bucak Belediyesinin yaptırdığı yürüyen merdiven açılışını gerçekleştirdiler. Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yaçın Sezgin, kapalı pazarın üst katında bulunan pazarcı esnafının merdiven çıkışının zor olduğu için müşteri çıkmadığını dile getirildiğini ve ayrıca vatandaşlardan da tepkiler olduğu için yürüyen merdiveni yaptırdıklarını dile getirdi. Daha sonra eski Perşembe pazarı yerine yapılan Meydan Parkın açılışında konuşan Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin “Burası eskiden beton yığını ve atıl şekilde bekliyordu. Burayı önce 130 araçlık araç parkı ve meydan parık şeklinde düzenlemeler yapıp yeşillendirdik. İlçemizin en güzel parklarından birisi oldu” dedi. Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur ise “Eski Perşembe pazarının yerine yapılan meydan parkı buranın cehresini değiştirdi. Halkımıza hayırlı olsun” dedi. Burdur Valisi Hasan Şıldak “Bucak’ta bugün yaptığımız açılışlarda iki tane yeşil sahaya kavuşması güzel bir şey. Bucak kazandığı bu yeşil alanlar ile daha da güzelleşiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların arkasından Meydan parkın açılışı yapıldı.

Meydan Parkın açılışından sonra Burdur Valisi Hasan şıldak ve beraberindekiler Bucak Belediyesinin her yıl geleneksel halde sürdürdüğü yardıma muhtaç ailelerin çocuklarının sünnetlerini yaptırdıktan sonra çocuklara kol saati bulunan hediye paketleri sünnet olan çocuklara dağıtıldı.

Burdur Valisi Hasan Şıldak yapılan açılışların ardından Cumhuriyet Meydanına geçerek Bucak Belediyesinin organize ettiği aşure dağıtım programına katılarak aşure kazanlarının arkasına geçerek halka aşure dağıttı. Vali Şıldak’a Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Ak Parti ilçe Başkanı Adem Şengül eşlik ettiler.

        

 

BUCAK AÇILIŞ VALİ KAYMAKAM HASAN ŞILDAK YALÇIN SEZGİN ATATÜRK PARKI MEYDAN PARKI AŞURE AÇILIŞ KAPALI PAZAR YÜRÜYEN MERDİVEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 404. sayı
Akca Gazete 404. sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı