Bucak’ta okul bahçelerine kuş yuvası

Bucak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Bucak’ta şehir merkezinde bulunan okulların okul bahçelerinde bulunan ağaçlara asılmak üzere hazırlanan kuş yuvaları asılmaya başlandı.

Bucak’ta okul bahçelerine kuş yuvası
Bucak’ta okul bahçelerine kuş yuvası Akca Gazete
Bu içerik 645 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Bucak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanların bekçileri olan kuş popülasyonunu artmasına katkıda bulunmak için ilçe merkezinde bulunan okulların bahçelerindeki ağaçlara kuş yuvası asım çalışmaları Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda başladı.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda kuş yuvası asım etkinliğine katılan Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin öğrenciler ile sohbet ederek doğayı beraber paylaştığımız çanlıları koruma bilinci içerisindeki çocuklarımızın olması sevindirici bir şey olduğunu ifade etti. Sezgin “Derslerinizde de görmüşsünüzdür. Yararlı olsun zararlı olsun tüm canlıların doğayı korumada bir denge sağlamaktadır. Bunun için biz insanlar tüm cannlıları korumalıyız” dedi.

Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz “Doğada ormanlarımızın bekçisi olan kuşlarımızın artması için bir etkinlik düzenledik. Kuş yuvalarını ormanlara, şehirlerde park ve bahçelere, okul bahçelerine asıyoruz ki, kuşlar yavrularını güvenli bir ortamda büyütebilsinler. Buralarda etrafta bulunan tırtıl ve larvaları, böcekleri yiyerek nesillerinin devamını sağlasınlar” dedi. Kolsuz, biyolojik mücadeleye katkıda bulunduklarını dile getirirken ormanlarda kesinlikle kimyasal mücadele yapılmadığını, kuş neslinin azalmasında da asıl etkenin kimyasal mücadeleler ve tarımsal ilaçlamalar olduğunu ifade etti.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz, orman işletme personelleri, öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte Mehmet Akif Ersoy okul bahçesindeki ağaçlara kuş yuvası asıldı.

BUCAK BUCAK BELEDİYE BUCAK KAYMAKAMLIĞI BUCAK MEHMET AKF ERSOY İLKOKULU BUCAK ORMAN KUŞ YUVASI YALÇIN SEZGİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı