Aile Hekimliklerinde Ücretsiz Check-Up Uygulaması Başladı

Aile Hekimliklerinde Ücretsiz Check-Up Uygulaması Başladı
Aile Hekimliklerinde Ücretsiz Check-Up Uygulaması Başladı Akca Gazete
Bu içerik 649 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı ülke genelinde başlatmış olduğu “Risk Tarama Programı” kapsamında Burdur merkez ve ilçeleri kapsayacak şekilde Aile Sağlığı Merkezlerimizde tüm vatandaşlara yönelik check-up uygulamasını başlatıldı. Bu uygulama ile vatandaşların sağlık durumları ve muhtemel hastalıkları ortaya çıkmadan önlenmesi hedeflenmektedir. Bilindiği üzere Tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden eşit yararlanma ve sağlıklı bir hayat sürdürme hakları vardır.

Bu tarama programı sayesinde vatandaşlara yaş, cinsiyet ve risk gruplarına göre check-up programlarından yararlanabilecekler. Sigara kullanımı sorgulanması, ağırlık, boy, bel çevresi ve kan basıncı ölçümü ile açlık plazma glukozu, trigliserid, HDL, LDL, total kolesterol, kreatinin, TSH, ALT, tam kan , TİT, EKG ve kanser tarama programlarına göre gerekli muayene ve tetkikler yapılacak.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Aile Sağlığı Merkezlerinde başlatılan check-up uygulaması, ücretsiz olarak yapılacak. 

Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar internetten veya 182 numaralı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden aile hekimlerinden randevu alarak, check-up uygulamasından yararlanacaklardır.

burdur sağlık bakanlığı burdur sağlık müdürlüğü check-up
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı