Bisiklet festivali başlıyor

BU yıl 7'ncisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali 18 -21 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Antalya Bisiklet Festivali Derneği (ANBİFED) tarafından organize edilen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ve Antalya Valiliğinin desteği ile gerçekleştirilecek Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali 18 Ekim'de başlayacak. Festival kapsamında bir araya gelecek bisikletçiler, dört gün boyunca Antalya'nın çevresindeki, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek için pedal çevirecek. Festivalde, bisikletçiler Sarısu'da çam ağaçları altındaki kamp alanında konaklayacak. Tur boyunca Antalya Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin güvenlik desteği vereceği festivalde, olası kazalara karşı bir ambulans bisikletçileri dört gün boyunca takip edecek. Yerel firmaların da destek verdiği festivalin ilk günü Perşembe Akşamı Bisikletçilerinin (PAB) Antalya'daki bisiklet severlerle festival katılımcılarını buluşturacağı, kent içerisindeki bisiklet turuyla başlayacak. BİSİKLET ULAŞIM ARACI OLARAK KABUL EDİLSİN Antalya ve çevresindeki tarihi mekânlar, doğal güzellikler ile geçmişten günümüze taşınan kültürel değerleri yerinde görmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, bisikletin çevre dostu işlevi, alternatif bir ulaşım ve turizm aracı olarak da benimsenmesi amaçlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da destek verdiği organizasyon bu yıl Termesos Antik Kenti, Güllük Dağı Milli Park Müzesi, Antalya Müzesi ve Lara Kum Festivali ile bisikletçileri buluşturacak. HER YAŞTAN İNSAN PEDAL ÇEVİRECEK Tur katılımcılarının bisikletli yaşamı benimsemiş, tarihe, doğaya ve insana saygılı 7'den 70'e her yaştan yüzlerce gönüllüden oluştuğunun altını çizen festivalin organizasyon komitesi, ″Turumuzda öğretmen, sanatçı, akademisyen, hekim, gazeteci, avukat, mimar, ev hanımı, öğrenci gibi farklı meslek gruplarından katılan çok sayıda bisiklet sever, bu yolculukta birlikte pedal çevirecek″ dedi. Festival komitesi bisiklet severlere verdiği destekten dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.  .

Bisiklet festivali başlıyor
Bisiklet festivali başlıyor
Bu içerik 617 kez okundu.

BU yıl 7'ncisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali 18 -21 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

 

Antalya Bisiklet Festivali Derneği (ANBİFED) tarafından organize edilen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ve Antalya Valiliğinin desteği ile gerçekleştirilecek Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali 18 Ekim'de başlayacak. Festival kapsamında bir araya gelecek bisikletçiler, dört gün boyunca Antalya'nın çevresindeki, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek için pedal çevirecek.

Festivalde, bisikletçiler Sarısu'da çam ağaçları altındaki kamp alanında konaklayacak. Tur boyunca Antalya Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin güvenlik desteği vereceği festivalde, olası kazalara karşı bir ambulans bisikletçileri dört gün boyunca takip edecek. Yerel firmaların da destek verdiği festivalin ilk günü Perşembe Akşamı Bisikletçilerinin (PAB) Antalya'daki bisiklet severlerle festival katılımcılarını buluşturacağı, kent içerisindeki bisiklet turuyla başlayacak.

BİSİKLET ULAŞIM ARACI OLARAK KABUL EDİLSİN

Antalya ve çevresindeki tarihi mekânlar, doğal güzellikler ile geçmişten günümüze taşınan kültürel değerleri yerinde görmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, bisikletin çevre dostu işlevi, alternatif bir ulaşım ve turizm aracı olarak da benimsenmesi amaçlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da destek verdiği organizasyon bu yıl Termesos Antik Kenti, Güllük Dağı Milli Park Müzesi, Antalya Müzesi ve Lara Kum Festivali ile bisikletçileri buluşturacak.

HER YAŞTAN İNSAN PEDAL ÇEVİRECEK

Tur katılımcılarının bisikletli yaşamı benimsemiş, tarihe, doğaya ve insana saygılı 7'den 70'e her yaştan yüzlerce gönüllüden oluştuğunun altını çizen festivalin organizasyon komitesi, ″Turumuzda öğretmen, sanatçı, akademisyen, hekim, gazeteci, avukat, mimar, ev hanımı, öğrenci gibi farklı meslek gruplarından katılan çok sayıda bisiklet sever, bu yolculukta birlikte pedal çevirecek″ dedi. Festival komitesi bisiklet severlere verdiği destekten dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.

 

 

 


Kaynak: DHA

Bisiklet festivali başlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org