Başkan Çetiner; Herkes elini taşın altına koymalı

Bucak Belediye Oğuzhanspor Kulübü Başkanı Hüseyin Çetiner, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısıyla gündemde yer alan konular hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Çetiner, herkesin kulüp için elini taşın altına koyma zamanının geldiğini belirterek, birlik ve beraberlik içinde 3.lig hedefine yürüyeceklerini ifade etti.

Başkan Çetiner; Herkes elini taşın altına koymalı
Başkan Çetiner; Herkes elini taşın altına koymalı Akca Gazete
Bu içerik 1023 kez okundu.

Bucak Belediye Oğuzhanspor Kulübü Başkanı Hüseyin Çetiner, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısıyla gündemde yer alan konular hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Çetiner, herkesin kulüp için elini taşın altına koyma zamanının geldiğini belirterek, birlik ve beraberlik içinde 3.lig hedefine yürüyeceklerini ifade etti.

"SEZONU ERKEN AÇTIK AMA TAKIMDAŞLIĞI ARTIRDIK"

Sezonu Ziraat Türkiye Kupası maçları ile açan ve şu ana kadar 7.grupta oynadığı 4 karşılaşma sonucunda grupta 2.sırada yer alan Bucak Bld. Oğuzhanspor'un başarısını değerlendiren Başkan Çetiner, "Takımımız bu sene erken başladı, erken takım kurduk ve Ziraat Türkiye Kupası dahil ilk 4 hafta itibariyle iyi sonuçlar aldık

 

.Şu an Türkiye Kupası maceramızı tamamladık.Taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanarak bu serüveni sona erdirdik.

Lige baktığımız zaman ilk yarıda 13 maç oynayacağız ve bunların 7'si iç sahada 6'sı deplasmanda oynanacak.Bu da fikstür açısından avantajlı olduğumuzu gösterir.Bizde bu avantajı iyi değerlendirmek istiyoruz. Zaten bu nedenle transfer sezonun son gününde takımımıza golcü bir oyuncu alarak transfer sezonunu kapattık.

"YAVAŞ YAVAŞ LİDERLİĞİ ALACAĞIZ"

4 maç sonunda 8 puanla 2.sıradayız.Fikstür avantajıyla birlikte puan farkını kapatıp liderliğe doğru gitmeyi düşünüyoruz. Biz sezon başında belki aklımıza şampiyonluk diye bir düşüncemiz yoktu ama haftalar ilerledikçe liderliğe adım adım ilerliyoruz.Geçtiğimiz 2 sezon önce takımımız şampiyonluk yaşadı. Yine öyle bir sürece girmeyi umut ediyoruz.Fakat liderliği sürdürmek ve ligi şampiyon bitirmek ekstra şartlar getirmekte.Çünkü ekonomik şartlar ve yaşanan maddi sıkıntılar çoğu takımı dağıttığı gibi bizi de dağıtma aşamasına getirdi.Bizde söz verdiğimiz vaatleri oyuncularımıza getiremedik.Ama futbolcularımız bize inandıkları ve güvendikleri için bu sıkıntılı dönemi atlatmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"TAKIMDA BUCAKLI 5 OYUNCU VAR"

Takımda 5 oyuncunun kendi alt yapılarından çıkan Bucak doğumlu oyuncular olduğunun altını çizen Başkan Çetiner, "

Şuan ilk 18 oyuncunun içinde 5 oyuncumuz kendi altyapımızdan Bucaklı futbolcularımız.Geçmiş dönemlere de bakarsak bu sayı başarı demektir. Çünkü önceki yıllarda Bucak doğumlu futbolcuyu oynatamamak bizleri de üzüyordu. Geçen yıldan beri bir sistem geliştirmeye çalıştık ve bunu da başardık.Yine geçen yıl aldığımız oyuncularda altyapıyla birlikte bu yıl takımımıza güç kuvvet vermeye başladılar.İnşallah böyle de devam edecekler." şeklinde konuştu.

HERKES ŞU SORUYU SORMALI: "TAKIM İÇİN BEN NE YAPABİLİRİM?"

Başkan Çetiner konuşmasını şöyle sürdürdü: "Asıl anlatmak istediğim ise artık Bucak Belediyesi Oğuzhanspor'un bir spor markası haline gelmesini istiyorsak,herkesin elini taşın altına koyma zamanının geldiğidir. Farkındalık için bizler, esnaf ziyareti olsun, oda başkanları ziyareti olsun,Burdur il merkezi olsun tüm çalışmaları yaparak destek bulmaya çalışıyoruz.Başarılı olmaya çalışıyoruz ama genel olarak Oğuzhanspor'u başarılı bir seviyeye getireceksek artık kendimize "ben ne yaptım" diye sormamız gerekiyor.Biz bu takımı sadece OSB'deki firmalara bağlı,belediyeye bağlı veya milletvekillerine bağlı bir kulüp olmaktan çok tüm Bucak halkının tüm taraftarların bir kulübü haline getirmek istiyoruz.Burada herkes de "ben ne yapabilirim" demesi lazım"

TARAFTAR KARTTA İSTEDİĞİMİZ SAYIYA ULAŞAMADIK

Taraftar Kart uygulamasının devam ettiğini belirten Çetiner,"Zaten geçen yıldan beri Taraftar Kart uygulamamızı başlattık. Taraftarlarımıza verdiğimiz kartla maçlara girişleri sağlanırken,kulübümüze ekstra bir gelir elde etmeye çalıştık. Yine bu uygulamamız,Taraftar Kart satışlarımız bu sene de devam ediyor ama istediğimiz beklediğimiz rakamları yakalamadık.O nedenle taraftarımızın da Bucak halkının da elini taşın altına koyma zamanı gelmiştir.Herkesin bir el vermesi lazımdır." dedi.

ZİNCİR HALİNE GELMİŞ OLAN FİRMALAR KULÜBE DESTEK VERMİYOR

Yerel esnafa teşekkür ettiğini belirten Çetiner, "Çünkü her türlü desteği veriyorlar vermeye de devam ediyorlar.Dışarıdan gelen, Bucak'ta zincir haline gelmiş büyük firmalar ise Oğuzhanspor'a destek vermiyorlar.Hatta Oğuzhanspor'u bilmiyorlar.Oğuzhanspor'un kim olduğunu o firmalara Bucak halkının da göstermesi lazım.Tüm vatandaşlarımızı yerel esnafa destek vermeye yerli ve milli olmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLLERİMİZDEN DESTEĞİMİZ TAM

Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur'a da konuşmasında parantez açan Başkan Çetiner, "Vekillerimize gelirsek, öncelikle sayın Vekilimiz Bayram Özçelik'e çok teşekkür ediyorum.Şampiyonluk sezonundan beri, her sezon desteğini ve yardımını takımımızdan esirgememiş, elinden gelenin fazlasını yapmış ve Oğuzhanspor'un gerçek bir sevdalısı olarak mesaisini harcamıştır. Yine seçildiği günden beri Vekilimiz Yasin Uğur da Oğuzhanspor için yaptığı ve bundan sonrada yapacağı çalışmalar için her zaman bizimle istişarelerde bulunarak desteğini esirgememiştir." dedi.

"İŞ ADAMLARIMIZA HAKSIZLIK ETMEYELİM, ONLARDA DESTEĞİNİ VERİYOR"

Başkan Çetiner konuşmasında şunları kaydetti: "Yine ilçemizin önde gelen iş adamları da kulübümüze desteği vermeye devam etmektedir. Onlara da teşekkürlerimi sunarım. Fakat kamuoyunda şöyle bir yanlış anlayış var: İş adamlarının tamamiyle kulübün masraflarını çekmesi, tamamen tüm işlerini halletmesi diye. Zaten biz böyle bir şeyi isteyemeyiz. Her sene kendileri yardımlarını esirgemiyorlar.Bu nedenle kamuoyundaki yanlış algıyı düzelterek değerli iş adamlarımıza da hak ettiği saygıyı ve değeri göstermek gerekir."

"NE YAZIK Kİ STKLARDAN DESTEK ALMIYORUZ"

"STK'lardan ne yazık ki hiç bir destek almıyoruz"diyen kulüp başkanı Hüseyin Çetiner, "Bizi yalnız bırakıyorlar. STK'lara çağrıda bulunmak istiyorum. Her ne kadar da yazılı bir kanun gibi gözükmese de Oğuzhanspor Bucak'ın özvarlığıdır ve herkesin sorumluluğu altındadır.Sadece bu koltuğu işgal eden başkan ve yönetim kurulunun değil, tüm Bucak halkının ve STK Başkanlarınında sorumluluğu altındadır.Eğer ki bize karşı bir durum varsa da bunu bir an önce çözerek halletmemiz gerekir. Özellikle deplasmanlara gittiğimizde protokol tribününde yanımızda oturanların genelde STK Başkanlarının olduğunu görüyoruz.Ne yazık ki biz Bucak'ta STK'lardan hiç bir fayda göremiyoruz.Onların desteği sadece sözde kalıyor. STK Başkanlarının sözsel ve görsel olarak değil maddi olarak da desteklerini görmek istiyoruz."ifadelerini kullandı.

OĞUZHANSPOR MARKASINI ÜST LİGLERE BİRLİKTE TAŞIMALIYIZ

Oğuzhanspor markasını üst liglerde görmek istediklerini ifade eden Başkan Çetiner,"Biz artık Oğuzhanspor çatısı altında esnafları da sporseverleri de iş adamlarını da STK'ları da kamu görevlilerini de kısacası Bucak'ta yaşayan,bu ilçeyi paylaşan tüm herkesin aynı renkler için aynı heyecanı yaşamasını istiyoruz. Bu nedenle topyekün olarak Oğuzhanspor sevdalısı olmaya davet ediyoruz.Burada herkes birlik olursa herkes ben de varım derse bu takım şampiyonluğa gider.Geçmişten ders alarak 3.lige çıkma şansımızı kaybetmeyelim. Birlik ve beraberlik içinde Oğuzhanspor markasını daha üst liglere taşıyalım" diyerek basın açıklamasını tamamladı.

bucak belediye oğuzhanspor ali çetiner kulüp başkan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org