Genel
Giriş Tarihi : 22-10-2018 21:16   Güncelleme : 23-10-2018 10:47

Kızılkaya Jandarma Karakolu Hizmete Açıldı

Vali Hasan Şıldak programı kapsamında ziyarette bulunduğu Bucak İlçesi Kızılkaya Beldesinde, Kızılkaya Jandarma Karakolunun açılışını yaptı.

Kızılkaya Jandarma Karakolu Hizmete Açıldı

Daha sonra Beldede bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali Hasan Şıldak, Kızılkaya Belediye Başkanı Canan Atasoy’u makamında ziyaret etti, ardından vatandaşlarla bir araya geldi. Valimiz son olarak Kızılkaya'dan ayrılmadan Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük çimento tesislerinden biri olan AS Çimento Fabrikasına ziyarette bulundu.

Kızılkaya programına Jandarma Karakolu’nun açılışı ile başlayan Vali, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda bir konuşma yaptı. İl Müftüsü Hıdır Bayrak tarafından yapılan duanın ardından, Vali Şıldak ve protokol üyeleri tarafından Karakolun açılışı yapıldı. Açılış töreni, Jandarmanın çalışmalarında kullandığı son teknoloji malzemelerden oluşan standların gezilmesi ve kaçakçılara göz açtırmayan eğitimli köpeklerin gösterisi ile sona erdi.

Programa başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, Garnizon Komutanı P.Alb. Hakan Tutucu, Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Kılıç, Belediye Başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Hasan Şıldak Karakol açılışında yaptığı konuşmasında; “Bugün Bucak İlçemizin nadide beldesi Kızılkaya’da, bir süredir hizmetlerine ara vermiş olan Jandarma Karakolunun tekrar hizmete açılması münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Tabi güvenlik ihtiyacı, asayiş ve emniyet hizmetleri insanlarımız için birinci derecede önemlidir. Bu önemli hizmetin ilimize, ilçemize ve beldemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Zaten insanoğlunun da en temel duyduğu ihtiyaç önce kendisini, ailesini, yakınlarını güvenlik altına alma ihtiyacıdır. Ülkemizde çok önemli ve olumlu gelişmeler yaşanıyor. Güvenlik alanında zaten kat ettiğimiz aşama, içinde bulunduğumuz her türlü terör mihrakı ve yıkıcı, bölücü faaliyetlerle mücadelede önemli mesafeler alındığını ortaya koyuyor.

Gerek emniyetimiz, gerek jandarmamız her türlü övgünün ötesinde çok iyi aşamalar kat etmiştir. İçişleri Bakanlığımız bünyesinde yeniden organize edilen Jandarma Teşkilatı yapılanması her alanda dosta güven, düşmana da korku salacak bir iç güvenlik birimine dönüşmüştür. Hizmet binaları, personel kalitesi ve giderek uzmanlaşan profesyonel kadrosuyla insanlarımızın her zaman yanında, halkının hizmetinde olan jandarma teşkilatımız bundan sonrada aynı kararlılıkla, aynı güven duygusuyla hizmetlerine devam edecektir. Gerek caydırıcılık ve önleyicilik görevleri, gerekse olayların vukuundan sonraki icra ettiği adli görevlerle kırsal bölgelerimizde, köylerimizde, sorumluluk ve görev alanı içerisinde jandarmamız her zaman bizim elimiz kolumuzdur.

Burada 2013 yılından itibaren hizmetlerine geçici olarak ara verilmiş olan Karakolumuz, bugün binamızın hizmete alınması, kadro tahsisi ve atamalarla birlikte yeniden bu güzel beldemizde hizmet vermeye başlıyor. Teşkilatımız kaldığı yerden sizlerle birlikte hizmetlerine devam edecek. Her şeyin ötesinde son derece modern anlayışlarla güvenlik hizmetlerini yürütüyoruz. Teknik imkanlar, her türlü, trafik ve organize suç örgütleriyle mücadele ile insanlarımıza faydalı olacak diğer destek hizmetleri güvenlik güçlerimiz tarafından özveri ile karşılanıyor. Binamızın yeniden bu hale getirilmesinde emeği geçen bütün değerli arkadaşlarımı tebrik ediyor ve kutluyorum, hepsine teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Ülkemizin kıskaç altına alınmak istendiği bir dönemde hep birlikte bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Her zaman olduğu gibi bütün refleksleri göstermiş olan milletimiz, bundan sonrada bu teşkilatlarını yani jandarmamızı, polisimizi, askerimizi bağrına basarak onlarla el ele birlik içinde güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir. Hatırlarsanız her türlü terör mihrakıyla mücadele ediyoruz. PKK’sından tutun FETÖ’süne DEAŞ’ından tutun diğer unsurlara kadar Şehit vermediğimiz ay ve hafta yok gibi ancak bu millet bu manada birbirine kenetlenmeyi de göstererek yoluna emin adımlarla devam ediyor. Bundan sonrada devam edecek. Burada bu temel hizmetin sağlanmasıyla Kızılkaya Beldemizde bundan gereken faydayı sağlayacaktır. Tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA