Advert
Advert

Adem Tolunay Fen lisesi konferanslar serisi sürüyor

Bu yıl Adem Tolunay Fen Lisesinde planlanan konferanslar serisinin ikinci oturumu 22 Ekim 2018 Pazartesi günü Adem Tolunay Fen Lisesi Konferans salonunda yapıldı. “Nedir Bu Yapay Zeka” başlığı ile Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden Prof. Dr. Tuncay Yiğit ve Dr. Öğretim Üyesi Utku Köse konuşmacı olarak katıldı.

Adem Tolunay Fen lisesi konferanslar serisi sürüyor
Adem Tolunay Fen lisesi konferanslar serisi sürüyor Akca Gazete
Bu içerik 595 kez okundu.

Konferans sonrası öğrencilerin yoğun ilgisinden çok memnun olduğunu dile getiren Prof. Dr. Tuncay Yiğit, bu gibi eğitimlerin ortaöğretim öğrencileri arasında yaygınlaştırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Dr. Öğretim Üyesi Utku Köse, Yapay zekanın insanlık için son derece önemli olduğuna işaret ederek, kodlama, robotik gibi eğitimlerin ilköğretim kademelerine kadar yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti.

Adem Tolunay Fen Lisesi Müdürü Nermin Uluışık, çağımızda teknolojinin hızla geliştiğini ve ülke olarak bu değişim ve gelişmelere hızla ayak uydurmamızın gerekliliğine işaret ederken  katkılarından dolayı Prof. Dr. Tuncay Yiğit ve ekibine tüm öğrencileri adına teşekkür etti.

Adem Tolunay Fen lisesi konferanslar serisi sürüyor konferan bucak adem tolunay fen lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı