Advert
Advert

Taşıyıcı sulama borularında bakım ve onarım çalışmaları sürüyor

Bucak Sulama Birliği Onaç Baraj gölünden Üzümlübel köyüne kadar uzanan sulama ana borularında revizyon ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Taşıyıcı sulama borularında bakım ve onarım çalışmaları sürüyor
Taşıyıcı sulama borularında bakım ve onarım çalışmaları sürüyor Akca Gazete
Bu içerik 666 kez okundu.

Bucak Sulama Birliği tarafından yürütülen çalışmalarda  Üzümlübel köyü camızağılı mevkiinde bulunan y-9 hattı üzerinde 1034 metrelik alanda taşıyıcı sulama borularının yenilenmesi, gömlekleme ,aynı alanda bulunan su çıkış yapıları hidratların değişimi ve hat vanası yerleştirme çalışmaları yürütülüyor.

Bucak Sulama Birliği Başkanı  Engin Ölçer, Bucak Ovasındaki revizyon çalışmaları  hakkında yaptığı açıklamada  “Bucak ovasındaki  belirli alanlardaki taşıyıcı boruların yıpranma paylarının yüksek olduğunun belirlenmesi ile birlikte revizyon çalışmalarına başladık. Tarımsal devamlılığın sağlanması amacıyla çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla Bucak’ta tarımsal sulamanın devamlılığını sağlamış oluyoruz. Ayrıca 2019 sulama sezonunda arıza oranımızı 2018 yılına nazaran en az seviyeye indirerek harcamış olduğumuz bakım ve onarım giderlerini minimum düzeye indirmektir. Çalışmalarımız farklı mevkilerde  kış aylarında da devam edecektir. Tüm çiftçilerimiz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”  Ölçer ayrıca bu çalışmalarda emeği geçen Birlik Müdürümüz Hüseyin Ünlütaş’a  ve birlik personellerimize teşekkür ediyorum etti.

bucak sulama birliği boru taşıyıcı kanal sulama onaç barajığ engin ölçer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı