Genel
Giriş Tarihi : 25-10-2018 09:34   Güncelleme : 25-10-2018 09:34

Taşıyıcı sulama borularında bakım ve onarım çalışmaları sürüyor

Bucak Sulama Birliği Onaç Baraj gölünden Üzümlübel köyüne kadar uzanan sulama ana borularında revizyon ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Taşıyıcı sulama borularında bakım ve onarım çalışmaları sürüyor

Bucak Sulama Birliği tarafından yürütülen çalışmalarda  Üzümlübel köyü camızağılı mevkiinde bulunan y-9 hattı üzerinde 1034 metrelik alanda taşıyıcı sulama borularının yenilenmesi, gömlekleme ,aynı alanda bulunan su çıkış yapıları hidratların değişimi ve hat vanası yerleştirme çalışmaları yürütülüyor.

Bucak Sulama Birliği Başkanı  Engin Ölçer, Bucak Ovasındaki revizyon çalışmaları  hakkında yaptığı açıklamada  “Bucak ovasındaki  belirli alanlardaki taşıyıcı boruların yıpranma paylarının yüksek olduğunun belirlenmesi ile birlikte revizyon çalışmalarına başladık. Tarımsal devamlılığın sağlanması amacıyla çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla Bucak’ta tarımsal sulamanın devamlılığını sağlamış oluyoruz. Ayrıca 2019 sulama sezonunda arıza oranımızı 2018 yılına nazaran en az seviyeye indirerek harcamış olduğumuz bakım ve onarım giderlerini minimum düzeye indirmektir. Çalışmalarımız farklı mevkilerde  kış aylarında da devam edecektir. Tüm çiftçilerimiz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”  Ölçer ayrıca bu çalışmalarda emeği geçen Birlik Müdürümüz Hüseyin Ünlütaş’a  ve birlik personellerimize teşekkür ediyorum etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA