Bucak’ta Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

Burdur’un Bucak ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’nci yıl dönümü kutlandı.

Bucak’ta Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı
Bucak’ta Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı Akca Gazete
Bu içerik 481 kez okundu.

Bucak’ta Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinlikleri, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in Kaymakamlık makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Bucak Kaymakamlığındaki kutlama tebriklerinden sonra protokol, sivil toplum örgütü dernek ve başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, halk ve öğrencilerden oluşan kalabalık grup Üçgen kavşakta başlayan Cumhuriyet Yürüyüşü Cumhuriyet Meydanına kadar sürdü.

Cumhuriyet Meydanında, Cumhuriyetin Kuruluşunun 95’nci yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı etkinleri saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin halkın ve öğrencilerin bayramını kutladıktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 95’nci yılını kutladığımız bu günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını ve bu topraklarımızı vatan yapan aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum dedi. Kaymakam Yalçın Sezgin “ Kurtuluş savaşının zafer ile sonuçlanması ve ardından cumhuriyetin kurulması tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Kurtuluş savaşı milletimizin var olma savaşı, cumhuriyet ise yeniden dirilişinin simgesidir. Cumhuriyet ile Türkiye evrensel hukuk prensipleri ile buluşmuştur. Cumhuriyet Türkiye için sadece bir yönetim şekli değildir, aynı zamanda tarihimizin erken kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyet Türkiye’nin uygar toplumlar arasına germesin sağlamıştır. Mustafa Kemal vizyonu Türkiye’yi modern dünyanın saygın ülkelerinden birini yapmıştır” dedi.

Cumhuriyet Bayramı törenleri öğrencilerden oluşan halk oyunu gösterileri, Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile düzenlenen şiir, makale yarışmalarında birinci olan öğrencilerin şiir ve makaleler okunduktan sonra flama gösterilerinden sonra sone erdi.   

+

     

bucak kaymakam yalçın sezgin cumhuriyet bayramı kutlama cumhuriye meydanı atatürk cumhireyt gazi kutuluş savaş medeniyet burdur bucak haberleri bucakta bayram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi