Advert
Advert

Öğrenciler antik kenti temizledi

ANTALYA'nın Akseki ilçesinde ortaokul öğrencileri 2150 yıllık Kagrai Antik Kenti'nde çevre temizliği yaptı. Cevizli Mahalle Muhtarlığı ile Cevizli Ortaokulu işbirliğinde yapılan proje kapsamında arkeolojik SİT alanındaki tarihi Kagrai Antik Kenti'ne gelen öğrenciler, matematik öğretmeni Ümmühani Yıldız Bozyay gözetiminde hem çöp topladı hem de antik kent hakkında bilgi edindi. Matematik öğretmeni Ümmühan Yıldız Bozyay, öğrencilere Kagrai Antik Kenti'nde doğal ve kültürel mirası korumak ve çevre bilincini arttırmak amacıyla Cevizli Mahalle Muhtarı Harun Çınar ile birlikte bu projeyi düzenlediklerini söyledi. Bozyay, ″Öğrencilerimize antik kentimizin nasıl korunması gerektiğini, nasıl temizlenmesi gerektiğini aşılamak amacıyla ilk kez böyle bir proje düzenledik. İleriki yıllarda bütün Cevizli halkını cadde ve sokaklarımızı temizlemeye davet ediyoruz. Öğrencilerimize hem antik kentimizi tanıttık hem de çevreyi koruma amaçlı bilinçlendirme yaptık″ dedi. Cevizli Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yaren Akalan, ″Arkadaşlarımızla birlikte çevre temizliği yaptık. Buranın tarihi hakkında öğretmenimizden bilgiler aldık. Çevre bilincimizi arttırdık″ diye konuştu. Cevizli Muhtarı Harun Çınar da şöyle dedi: ″Öğrencilerimizle birlikte çevre ve doğa temizliği, kültürel mirasımıza sahip çıkmak adına proje kapsamında çok güzel temizlik yaptık. Çok güzel bir proje oldu. Bu projeyi Cevizli'de ileriki günlerde sokaklarımızda gerçekleştireceğiz. Halkımıza yayarak güzel Cevizli'mizi daha güzel hale getireceğiz.″.

Öğrenciler antik kenti temizledi
Öğrenciler antik kenti temizledi
Bu içerik 391 kez okundu.

ANTALYA'nın Akseki ilçesinde ortaokul öğrencileri 2150 yıllık Kagrai Antik Kenti'nde çevre temizliği yaptı.

 

Cevizli Mahalle Muhtarlığı ile Cevizli Ortaokulu işbirliğinde yapılan proje kapsamında arkeolojik SİT alanındaki tarihi Kagrai Antik Kenti'ne gelen öğrenciler, matematik öğretmeni Ümmühani Yıldız Bozyay gözetiminde hem çöp topladı hem de antik kent hakkında bilgi edindi.

Matematik öğretmeni Ümmühan Yıldız Bozyay, öğrencilere Kagrai Antik Kenti'nde doğal ve kültürel mirası korumak ve çevre bilincini arttırmak amacıyla Cevizli Mahalle Muhtarı Harun Çınar ile birlikte bu projeyi düzenlediklerini söyledi. Bozyay, ″Öğrencilerimize antik kentimizin nasıl korunması gerektiğini, nasıl temizlenmesi gerektiğini aşılamak amacıyla ilk kez böyle bir proje düzenledik. İleriki yıllarda bütün Cevizli halkını cadde ve sokaklarımızı temizlemeye davet ediyoruz. Öğrencilerimize hem antik kentimizi tanıttık hem de çevreyi koruma amaçlı bilinçlendirme yaptık″ dedi.

Cevizli Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yaren Akalan, ″Arkadaşlarımızla birlikte çevre temizliği yaptık. Buranın tarihi hakkında öğretmenimizden bilgiler aldık. Çevre bilincimizi arttırdık″ diye konuştu.

Cevizli Muhtarı Harun Çınar da şöyle dedi:

″Öğrencilerimizle birlikte çevre ve doğa temizliği, kültürel mirasımıza sahip çıkmak adına proje kapsamında çok güzel temizlik yaptık. Çok güzel bir proje oldu. Bu projeyi Cevizli'de ileriki günlerde sokaklarımızda gerçekleştireceğiz. Halkımıza yayarak güzel Cevizli'mizi daha güzel hale getireceğiz.″

 

 


Kaynak: DHA

Öğrenciler antik kenti temizledi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı