Genel
Giriş Tarihi : 05-11-2018 14:16

Öğrenciler antik kenti temizledi

ANTALYA'nın Akseki ilçesinde ortaokul öğrencileri 2150 yıllık Kagrai Antik Kenti'nde çevre temizliği yaptı. Cevizli Mahalle Muhtarlığı ile Cevizli Ortaokulu işbirliğinde yapılan proje kapsamında arkeolojik SİT alanındaki tarihi Kagrai Antik Kenti'ne gelen öğrenciler, matematik öğretmeni Ümmühani Yıldız Bozyay gözetiminde hem çöp topladı hem de antik kent hakkında bilgi edindi. Matematik öğretmeni Ümmühan Yıldız Bozyay, öğrencilere Kagrai Antik Kenti'nde doğal ve kültürel mirası korumak ve çevre bilincini arttırmak amacıyla Cevizli Mahalle Muhtarı Harun Çınar ile birlikte bu projeyi düzenlediklerini söyledi. Bozyay, ″Öğrencilerimize antik kentimizin nasıl korunması gerektiğini, nasıl temizlenmesi gerektiğini aşılamak amacıyla ilk kez böyle bir proje düzenledik. İleriki yıllarda bütün Cevizli halkını cadde ve sokaklarımızı temizlemeye davet ediyoruz. Öğrencilerimize hem antik kentimizi tanıttık hem de çevreyi koruma amaçlı bilinçlendirme yaptık″ dedi. Cevizli Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yaren Akalan, ″Arkadaşlarımızla birlikte çevre temizliği yaptık. Buranın tarihi hakkında öğretmenimizden bilgiler aldık. Çevre bilincimizi arttırdık″ diye konuştu. Cevizli Muhtarı Harun Çınar da şöyle dedi: ″Öğrencilerimizle birlikte çevre ve doğa temizliği, kültürel mirasımıza sahip çıkmak adına proje kapsamında çok güzel temizlik yaptık. Çok güzel bir proje oldu. Bu projeyi Cevizli'de ileriki günlerde sokaklarımızda gerçekleştireceğiz. Halkımıza yayarak güzel Cevizli'mizi daha güzel hale getireceğiz.″.

Öğrenciler antik kenti temizledi

ANTALYA'nın Akseki ilçesinde ortaokul öğrencileri 2150 yıllık Kagrai Antik Kenti'nde çevre temizliği yaptı.

 

Cevizli Mahalle Muhtarlığı ile Cevizli Ortaokulu işbirliğinde yapılan proje kapsamında arkeolojik SİT alanındaki tarihi Kagrai Antik Kenti'ne gelen öğrenciler, matematik öğretmeni Ümmühani Yıldız Bozyay gözetiminde hem çöp topladı hem de antik kent hakkında bilgi edindi.

Matematik öğretmeni Ümmühan Yıldız Bozyay, öğrencilere Kagrai Antik Kenti'nde doğal ve kültürel mirası korumak ve çevre bilincini arttırmak amacıyla Cevizli Mahalle Muhtarı Harun Çınar ile birlikte bu projeyi düzenlediklerini söyledi. Bozyay, ″Öğrencilerimize antik kentimizin nasıl korunması gerektiğini, nasıl temizlenmesi gerektiğini aşılamak amacıyla ilk kez böyle bir proje düzenledik. İleriki yıllarda bütün Cevizli halkını cadde ve sokaklarımızı temizlemeye davet ediyoruz. Öğrencilerimize hem antik kentimizi tanıttık hem de çevreyi koruma amaçlı bilinçlendirme yaptık″ dedi.

Cevizli Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yaren Akalan, ″Arkadaşlarımızla birlikte çevre temizliği yaptık. Buranın tarihi hakkında öğretmenimizden bilgiler aldık. Çevre bilincimizi arttırdık″ diye konuştu.

Cevizli Muhtarı Harun Çınar da şöyle dedi:

″Öğrencilerimizle birlikte çevre ve doğa temizliği, kültürel mirasımıza sahip çıkmak adına proje kapsamında çok güzel temizlik yaptık. Çok güzel bir proje oldu. Bu projeyi Cevizli'de ileriki günlerde sokaklarımızda gerçekleştireceğiz. Halkımıza yayarak güzel Cevizli'mizi daha güzel hale getireceğiz.″

 

 


Kaynak: DHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA