Yurt bahçesine 200 gül fidanı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Antalya KYK İl Müdürlüğü, şehitlerin anısına 200 gül fidanı dikimi gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesi'nde bulunan Elmalılı Hamdi Yazır Yurt Yerleşkesi bahçesindeki fidan dikimi, gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ruhi Beşiktaş, KYK İl Müdürü Mahmut Danayiğen, İl Müftüsü Osman Artan ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri ve öğrenciler katıldı. Ruhi Beşiktaş fidan dikimine geçilmeden önce yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerin önemli olduğuna değinerek, “Bu vatan için canını veren kahramanlarımızı bir kez daha anıyorum. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmalıyız, onları unutmamalıyız″ dedi. KYK İl Müdürü Mahmut Danayiğen de Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisine böyle güzel bir organizasyona öncülük ettiği için teşekkür etti. Öğrencilerden fidanları dikerken toprağı elleri ile dökmeleri ricasında bulunan Danayiğen, “Bırakın ellerinize toprak değsin, diken batsın. Dikenlerin acısını hissederek bu topraklara kanını akıtan, canını veren şehitlerimizin acısını hissedelim″ diye konuştu. Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü Osman Artan şehitler için dua okudu. Duanın ardından gül dikimine geçildi. Gül fidanlarının üzerine şehitlerin adının ve Türk bayrağının yer aldığı kartlar takıldı..

Yurt bahçesine 200 gül fidanı
Yurt bahçesine 200 gül fidanı
Bu içerik 121 kez okundu.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Antalya KYK İl Müdürlüğü, şehitlerin anısına 200 gül fidanı dikimi gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesi'nde bulunan Elmalılı Hamdi Yazır Yurt Yerleşkesi bahçesindeki fidan dikimi, gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

Etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ruhi Beşiktaş, KYK İl Müdürü Mahmut Danayiğen, İl Müftüsü Osman Artan ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri ve öğrenciler katıldı. Ruhi Beşiktaş fidan dikimine geçilmeden önce yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerin önemli olduğuna değinerek, “Bu vatan için canını veren kahramanlarımızı bir kez daha anıyorum. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmalıyız, onları unutmamalıyız″ dedi.

KYK İl Müdürü Mahmut Danayiğen de Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisine böyle güzel bir organizasyona öncülük ettiği için teşekkür etti. Öğrencilerden fidanları dikerken toprağı elleri ile dökmeleri ricasında bulunan Danayiğen, “Bırakın ellerinize toprak değsin, diken batsın. Dikenlerin acısını hissederek bu topraklara kanını akıtan, canını veren şehitlerimizin acısını hissedelim″ diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü Osman Artan şehitler için dua okudu. Duanın ardından gül dikimine geçildi. Gül fidanlarının üzerine şehitlerin adının ve Türk bayrağının yer aldığı kartlar takıldı.

 

 


Kaynak: DHA

Yurt bahçesine 200 gül fidanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi
Doktorlardan yasa tasarısı tepkisi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi