TZOB, Burdur'da çiftçileri dinleyecek

Burdur'a çiftçilerin sorunlarını dinlemek amacıyla gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) teknik müşavirleri Aysun Çilingiroğlu ve Fatma Gündüz, Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir'i ziyaret etti.

TZOB, Burdur'da çiftçileri dinleyecek
TZOB, Burdur'da çiftçileri dinleyecek Akca Gazete
Bu içerik 387 kez okundu.

TZOB teknik müşavirleri Aysun Çilingiroğlu ve Fatma Gündüz çiftçilerin sorunlarını dinlemek amacıyla Burdur'a geldi. Çilingiroğlu ve Gündüz ilk olarak Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir'i ziyaret etti. Başkan Demir, TZOB'dan gelen teknik müşavirlerin bir hafta süreyle Burdur, ilçe ve köylerinde çiftçilerle birebir görüşüp, sorun ve önerilerini dinleyerek hazırlayacakları raporu genel merkeze sunacaklarını belirtti.

Demir, "Burdur çiftçisini, tarımı gözlemleyip, gözlemlerini genel merkeze iletecekler. Kendilerine odamızın faaliyetleri konusunda bilgi verdik. Odaya kazandırdığımız ekipmanları anlattık. Çiftçiye ekonomik boyutu ağır gelmeyecek şekilde çalışmalarımız olduğunu anlattık. Yaptığımız projeler hakkında bilgi verdik" dedi.

Teknik müşavir Aysun Çilingiroğlu, "Burdur'a gelmeden önce Manisa'da tarım sektörünü birebir inceledik. Burdur'da öncelikle Ziraat Odası'nın durumu ve faaliyetleriyle ilgili bilgi aldık. İlçelerde çiftçilerle birebir görüşeceğiz. Sorunları yerinde görerek, çiftçinin söylediği şekliyle raporlaştırarak genel başkanımıza ileteceğiz. Bu raporlar bir araya getirildikten sonra çözüm için bakanlıklar ve ilgili kurum ve kuruluşlara iletilecek" diye konuştu.

Teknik müşavir Fatma Gündüz de "TZOB'daki 9 teknik müşavir tüm illerde alanda çalışıyor. Çiftçiden sorunları dinleyip, rapor haline getirip genel merkezimize ileteceğiz" dedi.

 

 

 

 

 

DHA

BURDUR ZİRAAT ODASI çiftçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org