Asayiş
Giriş Tarihi : 06-11-2018 23:52   Güncelleme : 06-11-2018 23:52

Burdur Valiliği'nden FETÖ/PDY açıklaması

Buurdur Valiliği kentte yürütülen FETÖ/PDY soruşturmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Burdur Valiliği'nden FETÖ/PDY açıklaması

Burdur Valiliği tarafından; Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY'nin asker yapılanmasına ilişkin İl Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü ardışık telefon aramalarına ilişkin soruşturmalar ve ildeki FETÖ/PDY soruşturmaları hakkında yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün asker yapılanmasına ilişkin İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ardışık telefon aramalarıyla ilgili soruşturmalar kapsamında; ilimizde ve diğer illerde FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle irtibatlı oldukları değerlendirilen şahıslarla ilgili olarak 26 Nisan 2018 tarihinden bu yana ilimiz merkezli olarak yapılan 4 ayrı operasyonda, içlerinde muvazzaf subay, muvazzaf astsubay, görevinden uzaklaştırılmış olan askeri personel ve KHK ile kapatılan askeri okul öğrencileri olan toplam 36 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahıslardan 7'si tutuklanmış, 23'ü ise adli kontrol kararı ve yurt dışı yasağı tedbiriyle serbest bırakılmıştır. 6 şahıs ile ilgili işlemler ise devam etmektedir. Diğer illerde yürütülen soruşturmalarla ilgili yapılan çalışmalarda tespit edilip, ilimizde bulunan/ikamet eden içlerinde muvazzaf subay, muvazzaf astsubay, görevinden uzaklaştırılmış olan askeri personel ve KHK ile kapatılan askeri okul öğrencileri olan toplam 18 şahıs gözaltına alınarak ilgili illere teslim edilmiştir. Bu şahıslardan 6'sı tutuklanmış, 10 şahıs adli kontrol kararı ve yurt dışı yasağı tedbiriyle serbest bırakılmıştır. Diğer 2 şahıs ilgili savcılık tarafından serbest bırakılmıştır" denildi.

FETÖ/PDY yapılanması içerisinde faaliyet gösteren şahıslarla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde bugüne kadar yapılan çalışmalarda 190'ı 'ByLock' kullanıcısı toplam 364 kişi hakkında işlem yapıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Bunlardan 151'i tutuklanmış, 122'si adli kontrol ve yurt dışı yasağı tedbiriyle serbest bırakılmış, 73'ü ise alınan ifadeleri akabinde savcılık/mahkemece serbest bırakılmıştır. 18 şahsın ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. İlimiz genelinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik mücadelemiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından etkin ve kararlı bir şekilde yürütülmeye devam edecektir."

 

 

 

 

DHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA