Bucak’ta 52 bin fidan toprak ile buluşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Fidanlar Fidanlarla Büyüyor' projesi kapsamında, 10 milyon öğrenci için 10 milyon fidan dikimini amaçlayan proje kapsamında,Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ortaklaşa protokolü kapsamında “Fidanlar, fidanlarla büyüyor” adlı fidan dikme etkinliği yapıldı. Ülke genelinde eş zamanlı düzenlenen etkinlik kapsamında Bucak İlçesi’ne bağlı Elsazı Köyünde bulunan Bucak Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait 31 hektarlık endüstriyel plantasyon ağaçlandırma sahasında öğrenciler fidan dikti.

Bucak’ta 52 bin fidan toprak ile buluşacak
Bucak’ta 52 bin fidan toprak ile buluşacak Akca Gazete
Bu içerik 538 kez okundu.

Fidan dikim etkinliğe Bucak Kaymakamı ve  Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Eşi Sıla Sezgin, Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh Kanık, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz ve Orman İşletme Müdürlüğü personeli, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrenciler etkinlik kapsamında yemek ikramı yapıldı. Ardından törene geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konulan Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz, etkinliğin amacının orman varlığını arttırmak, çocuklara ağaç sevgisinin küçük yaşlarda kazandırılması olduğunu ve Orman Genel Müdürlüğü çalışmalarının bu yönde devam edeceğini aktardı.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, ülkenin genç fidanlarının böyle bir etkinlik için sahada olmasının son derece gurur verici olduğuna vurgu yaptı. Etkinliğe katılan öğrenciler de bugün katıldıkları “Fidanlar, fidanlarla büyüyor” adlı fidan dikiminde edindikleri tecrübeleri paylaştı, ağaç dikme konusundaki düşüncelerini anlattı. Yaşamak için oksijene, oksijen için de yeşil alanlara ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı. Aradan yıllar geçtikten sonra gelip diktikleri ağaçlara bakacaklarını belirtti.

Bucak İlçesi’nde yaklaşık üç bin 300 fidanın dikildiği etkinlikte ülke genelinde bugün 10 milyon fidana ulaşılması hedeflendi. İki Bakanlık arasındaki protokol kapsamında Bucak genelinde 51.400 fidanın toprakla buluşması hedefleniyor. “Fidanlar, fidanlarla büyüyor” etkinliğinde öğrencilere günün anısına tohumlu kalem ve balon hediye edildi.

bucak orman fidan dikim toprak milli eğitim orman müdürlüğü kaymakam yalçın sezgin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org