Advert
Advert

Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil büstü açıldı

BURDUR'un Ağlasun ilçesinde yapılan şair Hasan Hüseyin Korkmazgil'in büstü törenle açıldı. Burdur Belediyesi'nin Ağlasun Cumhuriyet Meydanı'nda mimar Altan Demir tarafından yapılan büstün açılışına CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan, Hasan Hüseyin Korkmazgil'in eşi Azime Korkmazgil, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol üyeleri tarafından büstün açılışı yapıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sivas'ın Gürün ilçesinde doğan ve Ağlasun ilçesinde Azime Korkmazgil ile hayatını birleştiren şair Hasan Hüseyin Korkmazgil'i, İzmir'de öğrencilik yıllarında satın aldığı 'Ağlasun Ayşafağı' adlı kitabından tanıdığını söyledi. Korkmazgil'in sevgiyi ve aşkı en iyi işleyen şair olduğunu kaydeden Ercengiz, ″Bölge turizmine de büyük katkısı ve tanıtımı olacak olan Hasan Hüseyin Korkmazgil büstü, Ağlasun'umuza hayırlı olsun″ dedi. Azime Korkmazgil de eşinin 'Ağlasun Ayşafağı' adlı kitabından dizeler okuyarak büstün yapımında emeği geçenlere teşekkür etti..

Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil büstü açıldı
Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil büstü açıldı
Bu içerik 712 kez okundu.
BURDUR'un Ağlasun ilçesinde yapılan şair Hasan Hüseyin Korkmazgil'in büstü törenle açıldı.

Burdur Belediyesi'nin Ağlasun Cumhuriyet Meydanı'nda mimar Altan Demir tarafından yapılan büstün açılışına CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan, Hasan Hüseyin Korkmazgil'in eşi Azime Korkmazgil, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol üyeleri tarafından büstün açılışı yapıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sivas'ın Gürün ilçesinde doğan ve Ağlasun ilçesinde Azime Korkmazgil ile hayatını birleştiren şair Hasan Hüseyin Korkmazgil'i, İzmir'de öğrencilik yıllarında satın aldığı 'Ağlasun Ayşafağı' adlı kitabından tanıdığını söyledi. Korkmazgil'in sevgiyi ve aşkı en iyi işleyen şair olduğunu kaydeden Ercengiz, ″Bölge turizmine de büyük katkısı ve tanıtımı olacak olan Hasan Hüseyin Korkmazgil büstü, Ağlasun'umuza hayırlı olsun″ dedi.

Azime Korkmazgil de eşinin 'Ağlasun Ayşafağı' adlı kitabından dizeler okuyarak büstün yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.


Kaynak: DHA
Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil büstü açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı