Öğrenciler arası diyabet bilgi yarışması

BURDUR'da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla lise 9'uncu sınıf öğrencileri arasında 'diyabet' konulu bilgi yarışması düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu'nda düzenlenen yarışmaya aynı okulun 9'uncu sınıf öğrencileri katıldı. Öğrencilere diyabetle ilgili 20 soru soruldu. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sevinç Sütlü ve öğretmenler tarafından verildi. Sevinç Sütlü, ″Arkadaşlarımız, öğrencilere diyabet hastalığının ne olduğu konusunda eğitim vermişti. 9'uncu sınıfların tüm şubelerinin katılımıyla yarışma düzenledik. Öğrencilerimiz hem eğlendi hem de bilgi sahibi oldu. Umarım diğer okullarımıza da örnek olur″ dedi. .

Öğrenciler arası diyabet bilgi yarışması
Öğrenciler arası diyabet bilgi yarışması
Bu içerik 604 kez okundu.

BURDUR'da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla lise 9'uncu sınıf öğrencileri arasında 'diyabet' konulu bilgi yarışması düzenlendi.
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu'nda düzenlenen yarışmaya aynı okulun 9'uncu sınıf öğrencileri katıldı. Öğrencilere diyabetle ilgili 20 soru soruldu. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sevinç Sütlü ve öğretmenler tarafından verildi.
Sevinç Sütlü, ″Arkadaşlarımız, öğrencilere diyabet hastalığının ne olduğu konusunda eğitim vermişti. 9'uncu sınıfların tüm şubelerinin katılımıyla yarışma düzenledik. Öğrencilerimiz hem eğlendi hem de bilgi sahibi oldu. Umarım diğer okullarımıza da örnek olur″ dedi. 

 

 

 


Kaynak: DHA

Öğrenciler arası diyabet bilgi yarışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı