Burdur'da kutsal emanetler sergisi

BURDUR'da İl Müftülüğü tarafından hazırlanan kutsal emanetler fotoğraf sergisi açıldı.

Burdur'da kutsal emanetler sergisi
Burdur'da kutsal emanetler sergisi Akca Gazete
Bu içerik 424 kez okundu.

Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim döneminde Mısır'dan İstanbul Topkapı Sarayı'nda getirilen ve Hazreti Muhammed ile diğer peygamberlerin kutsal emanetlerinin fotoğraflarının bulunduğu serginin açılış törenine Vali Hasan Şıldak, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, İl Müftüsü Hıdır Bayrak ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Hıdır Bayrak, "Mevlidi Nebi Haftası'nda Peygamberimizi daha iyi tanıyor ve tanıtıyoruz. Türk toplumu olarak peygamber sevgisi fevkalade yüksek seviyededir" dedi.

Vali Hasan Şıldak, Mevlit Kandili'nin bu yıl ilk defa Hicri takvime göre kutlandığını belirterek, "Önceki senelerde Miladi takvime göre Mevlit Kandili'ni idrak ediyorduk. Bu yıl Hicri takvime göre kutlamış olacağız" diye konuştu.

Konuşmalardan sonra kutsal emanetler fotoğraf sergisi Vali Şıldak ve protokol üyeleri tarafından açıldı. Vali Şıldak'a, Pazar Camii İmam Hatibi Mücahit Yılmaz tarafından sergilenen kutsal emanetlerle ilgili bilgi verildi.

dha

burdur müftülük kutsal emanatler sergi burdur valisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı