Domuzlar zeytin ağaçlarına zarar verdi

ANTALYA'nın Demre ilçesinde domuzlar zeytin bahçesindeki ağaçların dallarını kırarak, zarar verdi. Demre'de geçen günlerde Büyük Kum Mahallesi'ndeki domates seralarına girerek zarar veren domuz sürüleri bu kez de aynı mahallenin Kum Dağı mevkisindeki zeytin bahçesine girdi. İzzet Boztepe'ye ait 15 dönümlük zeytin bahçesindeki ağaçların yüzde 80'i domuzlar nedeniyle zarar gördü. İzzet Boztepe, Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz'u çağırarak bahçedeki durumu gösterdi. Boztepe, ″Bahçede 6 yaşında, yaklaşık 2.5 metre boyunda 300 zeytin ağacım vardı. Domuzlar bunların yüzde 80'inin dallarını kırdı. Zeytin ağaçları 5 yıl geriye gitti. Zeytinlerin etrafı tel örgü olmasına rağmen bu duruma geldi. Bahçenin bitişiğinde ve güney kısmında yazlıklar var. Bu gidişle bu domuz sürüleri insanlara da saldırabilir. Tedbir alınmalı″ dedi. Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz da ″Durumun ne kadar vahim olduğu bu bahçede görülüyor. Bir arkadaşımız tam 35 domuz saymış. Yetkililer sesimize kulak verdi. Bu hafta içinde toplu bir sürek avı yapmak için izin çıktı. Jandarma ve polisin gözetiminde domuzlar için sürek avı yapacağız. Bu sorunu çözeceğiz″ diye konuştu..

Domuzlar zeytin ağaçlarına zarar verdi
Domuzlar zeytin ağaçlarına zarar verdi
Bu içerik 402 kez okundu.

ANTALYA'nın Demre ilçesinde domuzlar zeytin bahçesindeki ağaçların dallarını kırarak, zarar verdi.

 

Demre'de geçen günlerde Büyük Kum Mahallesi'ndeki domates seralarına girerek zarar veren domuz sürüleri bu kez de aynı mahallenin Kum Dağı mevkisindeki zeytin bahçesine girdi. İzzet Boztepe'ye ait 15 dönümlük zeytin bahçesindeki ağaçların yüzde 80'i domuzlar nedeniyle zarar gördü.

İzzet Boztepe, Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz'u çağırarak bahçedeki durumu gösterdi. Boztepe, ″Bahçede 6 yaşında, yaklaşık 2.5 metre boyunda 300 zeytin ağacım vardı. Domuzlar bunların yüzde 80'inin dallarını kırdı. Zeytin ağaçları 5 yıl geriye gitti. Zeytinlerin etrafı tel örgü olmasına rağmen bu duruma geldi. Bahçenin bitişiğinde ve güney kısmında yazlıklar var. Bu gidişle bu domuz sürüleri insanlara da saldırabilir. Tedbir alınmalı″ dedi.

Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz da ″Durumun ne kadar vahim olduğu bu bahçede görülüyor. Bir arkadaşımız tam 35 domuz saymış. Yetkililer sesimize kulak verdi. Bu hafta içinde toplu bir sürek avı yapmak için izin çıktı. Jandarma ve polisin gözetiminde domuzlar için sürek avı yapacağız. Bu sorunu çözeceğiz″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Domuzlar zeytin ağaçlarına zarar verdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı