Aksekililer, mermer ocağı projesini protesto etti

ANTALYA'da yaşayan Aksekililer ve Akseki dernekleri, Sarıhacılar mevkiinde yapılmak istenen mermer ocağı projesini protesto etti. Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü'nde (ATİK) toplanan Aksekililer, ilçelerinde yapılmak istenen mermer ocağı projelerini kabul etmeyeceklerini basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Aksekililer ve Akseki dernekleri adına konuşan Akseki Eğitim Derneği Antalya Şube Başkanı Alaattin Eraydın, Sarıhacılar mevkiinde yapılmak istenen mermer ocağı projesi ile birlikte ilçeye bağlı Güzelsu, Pınarbaşı, Çaltılıçukur ve Çukurköy mahallelerinde yapılmak istenen mermer ocağı projelerine bir yenisinin eklendiğini söyledi. Antalya Valiliği'ne sunulan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) dosyasını incelediklerini belirten Eraydın, ″Yapılması planlanan mermer ocağı projesinin sit alanı olan ve alternatif turizm merkezi olma yolunda yatırımların yapıldığı Sarıhacılar mahallemize kesin surette zarar vereceği kanaati hasıl olmuştur. Sarıhacılar, geleneksel düğmeli evleri, tarihi kervan yollarının rotası üzerinde bulunmasıyla yılda 20 binden fazla ziyaretçisi olan kırsal turizm noktalarından biridir. Burada planlanan projenin faaliyete geçmesiyle birlikte Sarıhacılar'ın turizm cazibesi ve ardıç ormanları yok olacaktır″ açıklamasında bulundu. Basın açıklamasının ardından toplantı salonuna geçen Aksekililer, ÇED süreci konusunda fikir alışverişinde bulundu ve mermer ocağı projesine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdi..

Aksekililer, mermer ocağı projesini protesto etti
Aksekililer, mermer ocağı projesini protesto etti
Bu içerik 309 kez okundu.

ANTALYA'da yaşayan Aksekililer ve Akseki dernekleri, Sarıhacılar mevkiinde yapılmak istenen mermer ocağı projesini protesto etti.

 

Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü'nde (ATİK) toplanan Aksekililer, ilçelerinde yapılmak istenen mermer ocağı projelerini kabul etmeyeceklerini basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Aksekililer ve Akseki dernekleri adına konuşan Akseki Eğitim Derneği Antalya Şube Başkanı Alaattin Eraydın, Sarıhacılar mevkiinde yapılmak istenen mermer ocağı projesi ile birlikte ilçeye bağlı Güzelsu, Pınarbaşı, Çaltılıçukur ve Çukurköy mahallelerinde yapılmak istenen mermer ocağı projelerine bir yenisinin eklendiğini söyledi.

Antalya Valiliği'ne sunulan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) dosyasını incelediklerini belirten Eraydın, ″Yapılması planlanan mermer ocağı projesinin sit alanı olan ve alternatif turizm merkezi olma yolunda yatırımların yapıldığı Sarıhacılar mahallemize kesin surette zarar vereceği kanaati hasıl olmuştur. Sarıhacılar, geleneksel düğmeli evleri, tarihi kervan yollarının rotası üzerinde bulunmasıyla yılda 20 binden fazla ziyaretçisi olan kırsal turizm noktalarından biridir. Burada planlanan projenin faaliyete geçmesiyle birlikte Sarıhacılar'ın turizm cazibesi ve ardıç ormanları yok olacaktır″ açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasının ardından toplantı salonuna geçen Aksekililer, ÇED süreci konusunda fikir alışverişinde bulundu ve mermer ocağı projesine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdi.

 

 


Kaynak: DHA

Aksekililer mermer ocağı projesini protesto etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı