Genel
Giriş Tarihi : 03-12-2018 14:30   Güncelleme : 03-12-2018 16:17

Bucak Adliyesi'nde engeller kaldırıldı

Bucak Adliye Sarayında engellilerin Adalet Sarayına daha rahat ortamlarda giriş çıkışlarının sağlanması ve engellerin kaldırılması için engelli asansörü ve Braille yasım sistemleri konuldu.

Bucak Adliyesi'nde engeller kaldırıldı

Bucak Adalet Sarayında engellilerin daha rahat ortamlarda giriş çıkışlarını sağlamak için Adalet Sarayı giriş merdivenlerine engelli asansörü yaptırıldı. Görme engelli vatandaşlar için Braille Alfabesi kullanılarak binanın girişine ve tüm kapı girişi isimliklere Braille yazıları ile makamların isimleri yazdırıldı.

Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşüfak Karartı “Adalet Sarayı girişinde engellilerimiz için yapılmış engelli rampası vardı. Bu rampanın standartlarda olmasına rağmen, Adalet Sarayımızda engellilerimizin daha iyi şartlarda ulaşımlarını sağlayabilmek için bina girişinin merdivenlere bitişik olarak engelli asansörü, hissedilebilir zemin yürüme işaretleri ve görme engelli vatandaşlar için Braille Alfabesi kullanılarak binanın girişine ve tüm kapı girişi isimliklere Braille yazıları ile makamların isimleri yazdırıldı” dedi.

Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile engellere gününü kutlarken, Bucak Adalet Sarayında engellilerimiz için engelleri kaldırdığımız için mutluyuz dedi.

Başsavcı Karartı, Bucak Adalet Sarayında vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek için ön başvuru bürosunun en yakın zamanda hizmete gireceğini belirtti.     

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA