Bucak Adliyesi'nde engeller kaldırıldı

Bucak Adliye Sarayında engellilerin Adalet Sarayına daha rahat ortamlarda giriş çıkışlarının sağlanması ve engellerin kaldırılması için engelli asansörü ve Braille yasım sistemleri konuldu.

Bucak Adliyesi'nde engeller kaldırıldı
Bucak Adliyesi'nde engeller kaldırıldı Akca Gazete
Bu içerik 744 kez okundu.

Bucak Adalet Sarayında engellilerin daha rahat ortamlarda giriş çıkışlarını sağlamak için Adalet Sarayı giriş merdivenlerine engelli asansörü yaptırıldı. Görme engelli vatandaşlar için Braille Alfabesi kullanılarak binanın girişine ve tüm kapı girişi isimliklere Braille yazıları ile makamların isimleri yazdırıldı.

Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşüfak Karartı “Adalet Sarayı girişinde engellilerimiz için yapılmış engelli rampası vardı. Bu rampanın standartlarda olmasına rağmen, Adalet Sarayımızda engellilerimizin daha iyi şartlarda ulaşımlarını sağlayabilmek için bina girişinin merdivenlere bitişik olarak engelli asansörü, hissedilebilir zemin yürüme işaretleri ve görme engelli vatandaşlar için Braille Alfabesi kullanılarak binanın girişine ve tüm kapı girişi isimliklere Braille yazıları ile makamların isimleri yazdırıldı” dedi.

Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile engellere gününü kutlarken, Bucak Adalet Sarayında engellilerimiz için engelleri kaldırdığımız için mutluyuz dedi.

Başsavcı Karartı, Bucak Adalet Sarayında vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek için ön başvuru bürosunun en yakın zamanda hizmete gireceğini belirtti.     

bucak adalet sarayı cumhuriyet başsavcısı günşafak karartı engelli engelli asansörü Braille Alfabesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı