Engelliler ve yakınları kaynaşma yemeğinde bir araya geldi

Bucak Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile engelli ve engelli yakınlarını kaynaşma yemeğinde bir araya getirdi.

Engelliler ve yakınları kaynaşma yemeğinde bir araya geldi
Engelliler ve yakınları kaynaşma yemeğinde bir araya geldi Akca Gazete
Bu içerik 693 kez okundu.

Engelli ve engelli yakınlarının öğle yemeğine Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin eşi Sıla Sezgin engelli dernek temsilcileri, engelliler ve engelli yakınları katıldı.

Yemek sonrası kısa bir konuşma yapan Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin hepimizin bir engelli adayı olduğunu belirtirken şöyle dedi. “3 aralı Dünya Engelliler gününü tebrik ediyorum. Bizler bir aileyiz, hepimiz engelli, engelsiz, engelleri aşacak olan toplumun güzellikleri ile buluşabilecek bir aileyiz, toplumda en önemli meselenin insanların huzuru ve mutluluğu için çalışmak ve çabalamak, herkesi en iyi yaşam koşullarına ulaştırmak gibi görevimiz olduğunun farkındayız. Bu anlamda özellikle engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri aşmak için daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Son yıllarda engellilere dönük yapılan çalışmalar önemli aşamalar kaydetmiştir. Engelli vatandaşlarımızın önünde engellerin kaldırma noktasında herkesin dikkatli ve duyarlı etmesi gerekiyor. Sadece 3 Aralık Dünya Engelliler günü ve haftasında değil, yılın 365 gününde aynı hassasiyeti hepimizin göstermesi gerekiyor” dedi.    

 

bucak engelliler bucak belediye bucak kaymakamlığı yalçın sezgin sıla sezgin engelli 3 aralık dünya kaynaşma yemek bucak haberleri bucak haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı