Genel
Giriş Tarihi : 10-12-2018 16:59   Güncelleme : 10-12-2018 16:59

Engelliler hem çalışıyor hem kazanıyorlar

Bucak Bedensel ve Zihinsel Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği ve Bucak Belediyesi işbirliği ile engellilere iş atölyesi kuruldu.

Engelliler hem çalışıyor hem kazanıyorlar

Mehmet Akif Mahallesinde kurulan atölyede bir firma için kapı kilitleri üreten çalışan engellileri ziyaret eden Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin “Engelli ve engelli ailelerinin engelleri aşan bu anlayışı üreten, ekonomiye ve aile ekonomisine katkıda bulunan bu anlaşışı alkışlıyorum. Bu tür çalışmaları arttırmak ve geliştirmek lazım. Bu gün 20 kişinin istihdama katkı sağlaması örnek bir çalışmadır. Engelli kardeşlerimizin önlerindeki engelleri kaldırdığımız zaman çok güzel işleri yapabileceklerini gördük. İlçemizde gönüllü kuruluşların çalışmalarını desteklemek biz yöneticilerin üzerine düşen görevi yapmak zorundayız İlçemizde bin 500 engelli ve aileleri ile birlikte 7 bin bunların sosyal ve ekonomik yaşamda aktif olarak yer almasını sağlamalıyız ve çalışmalarını yapmalıyız” dedi.

Bucak Bedensel ve Zihinsel Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı İlker Öz ise “Yapılan bu çalışmada amaç engellilere istihdam yaratmak, ev ekonomisine katkı sağlamak. Şu anda derneğimiz bünyesinde özel bir kapı firmasına kapı kilitlerinin imalat birleştirmesinde 20’nin üzerinde engelli ve yakınları çalışmaktadır. Hedefimiz ileriki günlerde bu rakamı oldukça yukarılara taşımak olacaktır” dedi.

Bucak Bedensel ve Zihinsel Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği’nin katkıları ile açılan iş atölyesinde çalışan engelli ve engelli yakınları ise böyle bir faaliyetin hayata geçirilmesi engellilerimizi hem ekonomik hem de yaşamsal açısından büyük farkındalık oluşturmaktadır. Çalışma kapasitesi bulunan engellilerimiz el becerilerini geliştirmek ve üretken hale dönüşmeleri başta kendilerini çok mutlu ederken engelli yakınlarını da çok mutlu olmaktadırlar dediler.        

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA