Başkan Ercengiz Öğrencilerle Yerli Malı Haftası'nı Kutladı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Şeker Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerin düzenlediği Yerli Malı Haftası etkinliklerine katıldı.

Başkan Ercengiz Öğrencilerle Yerli Malı Haftası'nı Kutladı
Başkan Ercengiz Öğrencilerle Yerli Malı Haftası'nı Kutladı Akca Gazete
Bu içerik 409 kez okundu.

Yerli malı tüketiminin öneminin anlatıldığı ve her yıl 12-18 Aralık arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası başladı. Halk arasında Yerli Malı Haftası olarak bilenen hafta, tüm yurtta olduğu gibi Burdur’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Şeker Ortaokulunda Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliğe katılan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, öğrencilerle bir araya gelerek yerli ürünlerden oluşan sofraya konuk oldu.

Sınıfta konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Yerli malı önemli. Ne kadar çok üretirsek o kadar çok zengin bir ülke oluruz. Üretimden uzaklaşırsak o kadar çok dışa bağımlı olacağız. Yerli malını ne kadar çok tercih edersek biz o kadar çok başarılı olacağız. Sizlerden bir ricam var. Özellikle bu teknolojik aletlere çok para harcıyoruz. Biz bunların bedelini dışarıya dönük döviz olarak ödüyoruz. Bizim yapmamız gereken sizler okullarınızda iyi eğitim alıp o makinelerin daha iyilerini yaparak dünyaya satabilmektir. Bence sizin hedefiniz bu olmalı.” Dedi.

Başkan Ercengiz Şeker Ortaokulu öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURDUR burdur belediye yerli malı hafta ali orkun ercengiz burdur haberleri bucak haberleri ercengiz şeker ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org