Müzeler menekşe açacak

ANTALYA'nın Demre ilçesindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeler kış boyunca hercai menekşe açacak. Demre'deki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Likya Uygarlıkları Müzesi'nin bahçelerindeki yaz çiçekleri söküldü. Likya Uygarlıkları Müzesi Müdürlüğü tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden sağlanan 4 bin hercai menekşe çiçeği çalışanlar tarafından müzelerin bahçesine dikildi. Müze Müdürlüğü yetkilileri, ″Yaz mevsiminde Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Likya Uygarlıkları Müzesi'nin bahçeleri ve girişleri çiçeklendirildi. İki müzeye gelenlerin çiçekler büyük ilgisini çekti. Turistler çiçekler arasında fotoğraf çektirdi. Kış çiçeği olarak da 4 bin hercai menekşe dikildi. Hercai menekşeler mavi, mor, beyaz ve koyu kırmızı olarak açacak. İki müzenin bahçesi de kış mevsimi boyunca renk cümbüşüne dönecek″ dedi..

Müzeler menekşe açacak
Müzeler menekşe açacak
Bu içerik 232 kez okundu.

ANTALYA'nın Demre ilçesindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeler kış boyunca hercai menekşe açacak.
Demre'deki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Likya Uygarlıkları Müzesi'nin bahçelerindeki yaz çiçekleri söküldü. Likya Uygarlıkları Müzesi Müdürlüğü tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden sağlanan 4 bin hercai menekşe çiçeği çalışanlar tarafından müzelerin bahçesine dikildi.
Müze Müdürlüğü yetkilileri, ″Yaz mevsiminde Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Likya Uygarlıkları Müzesi'nin bahçeleri ve girişleri çiçeklendirildi. İki müzeye gelenlerin çiçekler büyük ilgisini çekti. Turistler çiçekler arasında fotoğraf çektirdi. Kış çiçeği olarak da 4 bin hercai menekşe dikildi. Hercai menekşeler mavi, mor, beyaz ve koyu kırmızı olarak açacak. İki müzenin bahçesi de kış mevsimi boyunca renk cümbüşüne dönecek″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Müzeler menekşe açacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org