Vali Hasan Şıldak, Bedelli Askerlerin Yemin Törenine Katıldı

Vali Hasan Şıldak, Binbaşı Maruf Kışlasında eğitim gören 4. Dönem Bedelli Askerlerin yemin törenine katıldı.

Vali Hasan Şıldak, Bedelli Askerlerin Yemin Törenine Katıldı
Vali Hasan Şıldak, Bedelli Askerlerin Yemin Törenine Katıldı Akca Gazete
Bu içerik 523 kez okundu.

Yemin Törenine Vali Hasan Şıldak başta olmak üzere Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tuncay Polat, Burdur Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Albay Aytaç Tokçalar ve asker yakınları katıldı.

 

Vali Hasan Şıldak tören alanına gelişinde asker yakınlarını selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende bin 186 asker yemin etti.

 

Törenin devamında yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından 4. Dönem Bedelli Erler  adına konuşma yapıldı.

 

Vali Hasan Şıldak, kışlaya ilk katılan erlere ve Eğitim, Spor ve Bakım branşlarında başarılı olan erlere belge ve hediye takdim etti. Protokol üyeleri tarafından vatani görevlerini Burdur’da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına belge ve hediye takdimi yapıldı.

 

3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tuncay Polat, yaptığı konuşmada, “Kutsal vatan hizmetini yapmak üzere, güzel yurdumuzun dört bir yanından birliğimize katılan gençlerimizin, ant içme törenini gururla ifa ettiler. Töreni onurlandıran misafirlere Garnizon Komutanlığı adına gönülden teşekkür ederim” dedi.

 

Tören, yemin eden erler tarafından Piyade Marşı'nın okunmasının akabinde tören geçişi ile son buldu. Tören sonunda Vali Şıldak, asker yakınlarına yemin töreninin hayırlı olmasını diledi.

 

 

burdur bedelli askerlik yemin töreni burdu vlaliliği hasan şıldak maruf kışlası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org