Advert
Advert

Ziraat Odası Başkanı Özdemir; Yağışlar Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, son günlerde etkili olan yağışların ekimlerini yaptığımız hububatlar için oldukça iyi geldiğini belirtti.

Ziraat Odası Başkanı Özdemir; Yağışlar Çiftçinin Yüzünü Güldürdü
Ziraat Odası Başkanı Özdemir; Yağışlar Çiftçinin Yüzünü Güldürdü Akca Gazete
Bu içerik 474 kez okundu.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir “Etkili olan yağışların aralık ayı bazında son 3 yıldır beklendiğini son haftalardaki yağış tarım arazilerimizde taban suyu seviyesinin yükselmesine yaz mevsiminde inşallah daha kaliteli ürünler ve 2. Ürün yetiştiriciliğinin artışını sağlayacaktır. Sadece ekim yapamayan buğday yetiştiricisi çiftçilerimiz ekimde biraz geç kaldı ama yine de onlarda yağışların bu denli güzel olmasından mutlular” dedi.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, büyük bir afetin yaşanmaması durumunda yağmurların ürünlere her anlamda bereket getireceğini ifade ederken, yağışlar sonrası ilçemizde bitkisel üretim ve balıkçılık için büyük öneme sahip Onaç baraj gölü ve Karacaören baraj göllerinde su seviyesinin yükselmesi kaliteli balıkçılık ve sulu tarım için sevindirici olmuştur. Umut ediyorum ki güzel bir sezon geçireceğiz dedi.

bucak ziraat odası başkan muzaffer özdemir yağış balıkçılık onaç ktaracaören bereket çiftçi tarım hububat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 395. sayı
Akca Gazete 395. sayı