Beraat eden Başkan Mutlu ve eşi her zaman adalete güvendik

Burdur'da, FETÖ/PDY'ye yönelik haklarında dava açılan Bucak eski belediye başkanı ve eşi, beraat kararının ardından basın toplantısı düzenledi.

Beraat eden Başkan Mutlu ve eşi her zaman adalete güvendik
Beraat eden Başkan Mutlu ve eşi her zaman adalete güvendik Akca Gazete
Bu içerik 1429 kez okundu.

İlçede bulunan bir restaurantta düzenlenen basın toplantısında konuşan Bucak eski belediye başkanı Süleyman Mutlu, zor bir süreçten geçtiklerini belirtti.

Mutlu, “24 Ekim 2015 tarihinde hakkımda silahlı terör örgütüne üye olmak iddasıyla gözaltına alındım.Akabinde tutuklanarak yaklaşık 1 ay cezaevinde kaldım. Yine Bucak Belediye Başkanlığı görevimden de açığa alınarak da mahkeme sürecimiz başladı. Bu süreçte kendim ve ailem çok büyük sıkıntılar çektik.” dedi.

Hakkında 9 klasör dosya hazırlandığını belirten Mutlu, sözlerine şöyle devam etti: “Davamız, 9 klasörden oluşmaktaydı yorucuydu ama teker teker altını çize çize çalıştık. Savcılık aşamasında da 1 yıllık süre içerisinde gelen dosyalar gelen itirafçıların ifadeleri olsun belgeler temin ederken hamdolsun yüce mahkememiz kararı verdi  beratımızı aldık. Biliyorsunuz 25inde ben tutuklanırken şunu söylemiştim ben önce rabbimin adaletine sonra Türkiye Cumhuriyetinin adaletine güvendiğimi söylemiştim. Yanlışlıklar olabilir. Bu yanlışlıklar düzelecektir. Hatta sımsıkı mensup olduğum partiye de sarılın demiştim orda beni bekleyen arkadaşlara. Bu süreç epey uzadı ama güzel oldu biz güzel olduğunu şöyle diyoruz her şey açık açık ortaya çıktı hiçbir kırılmamız yok, yakınmamız yok, biz alnımızın akıyla çıktığımız için bu süreçten çok memnunuz. “

15 gün içinde gerekçeli kararın alınmasının ardından İçişleri Bakanlığı’na başvuru yaparak göreve geri dönmek istediğini ifade eden Mutlu, “Bu davada siyasi çekişmelerin olduğu bir şeyler yaşandı ama sonuç olarak biz masumiyetimizi hukuk önünde Türkiye Cumhuriyeti adaleti önünde tescil ettirdik. Bundan sonraki süreçte inşallah ben şunu söyledim mahkemede ben vatanınımı, milletimi, bayrağımı çok seviyorum hayatta ihanet etmedim. ihanete teşebbüs etmem edemem de. Yine sözlerimizin arkasındayız. Bu vatan bizim gidecek hiçbir yerimiz yok. Bu vatan, bu bayrak kendi onurumuz için yaşıyoruz. Bu onuru da devam ettirmeye de çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yargılandığı davadan beraat eden Süleyman Mutlu’nun eşi Mine Mutlu da zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini fakat adalate her zaman güvendiklerini, sonunda da adaletin tecelli ettiğini söyledi.

bucak süleyman mutlu mahkeme beraat basın feto/pyd bucak belediye başkan avukat hüseyin türker mine mutlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org